• 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

W obchody rocznicy zaangażowani byli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Młodsze dzieci z klas 1-3 obejrzały film edukacyjny ,, Pamięć drobinek’’ ,kolorowały żonkile i płomyki pamięci. Starsze klasy obejrzały film na podstawie opowiadania "Było-nie ma-jest" , wykonały również papierowe żółte żonkile-symbol akcji. Na szkolnym korytarzu została wykonana gazetka okolicznościowa. Nauczyciele przeprowadzili pogadanki, których celem było zobrazowanie przebiegu powstania w getcie warszawskim, uczniowie wykonali grupową pracę plastyczną - wspólny płomień pamięci.

• 15 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty wielkanocne, podczas których wykonywane były palmy i pisanki. Uczniów dzielnie wspierali rodzice, nauczyciele i panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Ostrzycy i w Tarnogórze-Kolonii. Członkinie kół gospodyń, mające wieloletnie doświadczenie w tworzeniu ludowych ozdób świątecznych, zaznajomiły uczestników spotkania z tradycją robienia palm i pisanek oraz krok po kroku pokazały w jaki sposób można je samodzielnie ozdobić. Każdy uczestnik wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, trzciny, bazi, gałązek, suszonych ziół oraz kwiatów z bibuły i wstążek. Uczniowie ze starszych klas ozdabiali też styropianowe jajka. Efekt końcowy przeszedł oczekiwania wszystkich, gdyż palmy okazały się przepiękne! Wykonane na zajęciach palmy uczestnicy zabrali ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową, zwaną niegdyś w Polsce także Kwietną lub Wierzbną.

• „NIECH NAM ŻYJĄ NASZE BABCIE I DZIADKOWIE TEŻ

BO BEZ NICH JEST ŚWIAT MARKOTNY O CZYM DOBRZE WIESZ…”

Tak śpiewali uczniowie naszej szkoły 22 stycznia na uroczystym przyjęciu zacnych gości. Święto Babci i Dziadka to wielkie święto. Obchodzimy je, ponieważ chcemy w ten sposób pokazać swoim babciom i dziadkom, że o nich pamiętamy i ich kochamy. W tych dniach dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Szanujemy ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć i doświadczenie życiowe.

Zacni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki a niejednemu dziadkowi i babci ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku. Z wielką dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali swoje role. Ogromną przyjemność sprawiły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane przez wnuków laurki i drobne upominki. Program artystyczny przygotowany przez dzieci nagrodzili gromkimi brawami. Po występach pochwałom nie było końca.

• ,,Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem”

Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia, 20 grudnia zorganizowane zostało spotkanie opłatkowe. Uroczystość uświetnił znakomity występ naszych uczniów. Uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny, prezentując przepiękne wiersze o tematyce bożonarodzeniowej oraz śpiewając polskie kolędy i pastorałki. Po odczytaniu przez księdza Grzegorza Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, złożeniu świątecznych życzeń i podzieleniu się opłatkiem, wszyscy zasiedli do poczęstunku. Na stole pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne i pyszne ciasta.

• Dnia 05.12.2023 r. uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunkami w ramach mikołajek wybrali się na wycieczkę do kina i sali zabaw w Zamościu. Dzieci miały okazję obejrzeć komedię animowaną pt. „Trole III”. Film bardzo się wszystkim podobał. Po seansie wszyscy udali się do sali zabaw „Lililand”. Tam czekało wiele ciekawych atrakcji takich jak: zjeżdżalnie, tory przeszkód, boisko sportowe, basen z kulkami. Uczniowie mieli także okazję przebierać się w różne stroje oraz pośpiewać karaoke. Kolejną atrakcją sali zabaw była okazja do wykonania swojej własnej słodkiej babeczki, które dzieci mogły zabrać ze sobą .

Rok szkolny 2023/24

Sobota 27.04.2024

Witamy na stronie naszej szkoły!

Nasze sukcesy!

Nazwa użytkownika: