Dziennik elektroniczny szkoły

E-dziennik VULCAN - Filmy instruktażowe

Nie wszyscy rodzice i uczniowie posiadają dostęp do dziennika elektronicznego.
Przypominamy: rodzic/opiekun aby uzyskać dostęp do dziennika elektronicznego powinien wypełnić
KARTĘ INFORMACJI NIEZBĘDNYCH DO AKTYWACJI KONTA RODZICA/OPIEKUNA I UCZNIA  W DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM. Wypełnioną kartę należy złożyć u wychowawcy klasy.

Do pobrania! - Karta informacji niezbędnych do aktywacji konta rodzica/opiekuna.docx

Informacja dla uczniów i rodziców

E-dziennik VULCAN

Zasady edukacji zdalnej

Lekcje on-line

Wszystkie lekcje zdalne prowadzone będą przez e-dziennik. Link do lekcji prowadzonych na żywo pojawi się w wiadomościach bezpośrednio przed lekcją. Jeżeli wystąpią problemy techniczne z logowaniem się do e-dziennika, należy zalogować się na pocztę ucznia i kliknąć przesłany przez nauczyciela aktywny link do

1. Moduł Wiadomości

Wiadomości to po pierwsze łatwy sposób na bieżącą i dwustronną komunikację między nauczycielem a uczniem – zarówno przez Witrynę, jaki i aplikację mobilną.
Ale to nie wszystko! Moduł służy też do przesyłania aktywnych linków do zewnętrznych zasobów edukacyjnych przygotowanych przez nauczyciela.

2. Moduł Zadania domowe

Funkcjonalność zadań domowych to kolejny doskonały sposób na zaplanowanie i przekazanie pracy uczniom na każdy dzień tygodnia. Opisując zadanie nauczyciel może dodać aktywne linki do zewnętrznych materiałów oraz linki do zasobów zamieszczonych na OneDrive. Zadania domowe widoczne są na Witrynie rodzica/ucznia, gdzie wystarczy kliknąć na link, by przejść do zamieszczonych pod nim materiałów.

Informacje dla rodziców i uczniów>

3. Darmowa aplikacja mobilna dla uczniów i rodziców

Nie musisz się nawet logować do e-dziennika, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w szkole. Bezpłatna aplikacja mobilna Dzienniczek+ wysyła powiadomienie za każdym razem, gdy dostaniesz wiadomość. Bez trudu sprawdzisz też na telefonie najważniejsze informacje z e-dziennika.

4. Załączniki w wiadomościach dla wszystkich użytkowników

Kolejny sposób na przekazanie uczniom materiałów edukacyjnych, to przesłanie załącznika w wiadomości w formie automatycznie wstawianego linku. Nauczyciel wskazuje materiał, który opublikował na OneDrive a link do niego jest automatycznie wstawiany do treści wiadomości i przesyłany do uczniów. Tym samym sposobem uczniowie będą mogli zwrotnie przesłać wykonane prace domowe czy testy do nauczycieli. Taki sposób wstawiania załączników pozwoli na szybkie przesyłanie wiadomości nawet przy bardzo obciążonej sieci.

Instrukcja dla rodziców i uczniów >

5. Wiadomości do wszystkich

Dyrektor wysyła komunikaty do wszystkich uczniów czy rodziców w szkole.

6. Tablica ogłoszeń

To miejsce, w którym nauczyciele, uczniowie i rodzice znajdą wszystkie informacje organizacyjne przekazane im przez dyrektora. Nie trzeba szukać w historii skrzynki e-mailowej, bo wszystko jest łatwo dostępne i zebrane w jednym miejscu – na stronie startowej UONET+.