Dnia 22 listopada 2016r. tj. wtorek o godz.15.30 odbędzie się w naszej szkole zebranie rodziców uczniów klas I-VI. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to oficjalne święto uchwalone 7 listopada 2014r. przez polski sejm na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Jego celem jest uświadamianie dzieciom, że posiadają swoje prawa, do których przestrzegania i realizacji zobowiązane są wszystkie dorosłe osoby. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarnogórze-Kolonii obchodziły ten dzień po raz drugi. Dzieci zapoznały się z informacjami wywieszonymi na tablicach szkolnych, które ilustrowały ważne dla nich prawa i obowiązki.
Od tego roku szkolnego Rzecznikiem Praw Dziecka w naszej szkole jest pani Agnieszka Harasim.
Dnia 10 listopada 2016 r odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości . Uczniowie klasy III, IV, V i VI wystąpili przed społecznością szkolną w odświętnych strojach. Recytowali wzruszające wiersze o ojczyźnie i pięknie śpiewali piosenki patriotyczne. Nie zabrakło też informacji o podejmowanych wielokrotnie przez Polaków próbach odzyskania suwerenności w czasie, gdy nasza ojczyzna znajdowała się pod jarzmem zaborców. Ta część artystyczna to hołd złożony obrońcom ojczyzny, wdzięczność przodkom za wolność i polską tożsamość.
Dnia 11 listopada 2016 r uczniowie naszej szkoły prezentowali program literacko - muzyczny na gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w kościele rzymskokatolickim p.w. Świętej Zofii w Tarnogórze.
We środę 9 listopada 2016 r. odbyła się wycieczka do Lublina, której uczestnikami byli uczniowie z klas III-VI. Na wspólną wyprawę do stolicy województwa wyruszyło z nami dwoje rodziców i czworo nauczycieli. Zebraliśmy się przed szkołą około godziny 7.15. Przez chwilę rozmawialiśmy. Potem opiekunki sprawdziły listę obecności, a policja stan techniczny autokaru, którym mieliśmy jechać. Spod szkoły wyruszyliśmy około godziny 7.30. Podróż minęła bardzo szybko. Po drodze przewodnik opowiadał nam ciekawostki o miejscach, przez które przejeżdżaliśmy.
Około 9.30 dojechaliśmy na miejsce. Lublin powitał nas opadami delikatnego, mokrego śniegu. Gdy dotarliśmy do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, poszliśmy do szatni zostawić ubrania. W tym samym czasie nasza Pani Dyrektor poszła kupić dla wszystkich bilety. Weszliśmy do sali widowiskowej i zajęliśmy miejsca. Tam miał odbyć się spektakl teatralny pt. ,,Kto ty jesteś? Polak mały”. Na samym początku spektaklu pani prowadząca przywitała nas i zapowiedziała taniec polonez w wykonaniu zespołu ,, Leszczyniacy’’. Potem razem odśpiewaliśmy hymn Polski. Następnie obejrzeliśmy film o husarii, który był bardzo ciekawy. Po filmie ,,Leszczyniacy” znowu weszli na scenę i tym razem zatańczyli mazura w strojach szlacheckich. Wspólnie odśpiewaliśmy ,,Rotę”, a potem artysta z teatru muzycznego wykonał ,,Arię z kurantem” z opery ,,Straszny dwór’’ przy akompaniamencie fortepianu i skrzypiec. Jednak najwięcej emocji wzbudził krakowiak wykonany przez dzieci. Później pojawił się aktor, który grał Józefa Piłsudskiego. Ten aktor był ubrany w płaszcz w kolorze beżowym, oficerki i wojskową czapkę z orzełkiem. Po wejściu na scenę odczytał słowa pierwszego rozkazu wydanego przez Józefa Piłsudskiego do podległych mu żołnierzy w listopadzie 1918 roku. Na zakończenie obejrzeliśmy prezentację multimedialną o II wojnie światowej i wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę ,,Warszawskie dzieci”. Cały spektakl był nawiązaniem do historii Polski i przypomnieniem najważniejszych wydarzeń z przeszłości naszego narodu. Był bardzo udany i został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność. Kolejnym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie Portu Lotniczego.Po dotarciu na miejsce pani przewodnik oprowadziła nas po hali odlotów i zapoznała z zasadami obowiązującymi na lotnisku. Wspólnie przeszliśmy trasę, jaką musi przebyć pasażer, aby wejść do samolotu. Po zwiedzeniu hali wyszliśmy na dwór, aby obserwować dwa startujące samoloty. Pierwszy wystartował samolot należący do czeskich sił zbrojnych, następnie samolot pasażerski, który leciał do Sztokholmu. Pani przewodnik powiedziała nam, że dopiero w tym roku szkolnym pracownicy lotniska przygotowali ofertę zwiedzania dla szkól i my byliśmy pierwszą szkołą, która ich odwiedziła. Bardzo dbali o to, żeby nam się podobało i na pożegnanie podarowali nam plakietki do zaczepienia na plecaki, takie jak pasażerowie przyczepią do swoich bagaży.
Następnie pojechaliśmy na zamek lubelski. Zwiedziliśmy dziedziniec i weszliśmy na basztę, z której podziwialiśmy panoramę Lublina. Widok z niej był przepiękny. Po zwiedzeniu zamku pojechaliśmy do Mc’Dolnalda. Około godziny 17.30 wróciliśmy do domu. Wycieczka była wspaniała. Pozostały miłe wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia.
Uczennice klasy VI.
9 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Zamościa. Ów wyjątkowo zimny i deszczowy listopadowy dzień był pełen niezapomnianych wrażeń. Na początku w dobry nastrój wprowadził wszystkich seans filmowy pt.„ Trolle”, który obejrzeliśmy w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu. Następnie udaliśmy się do Sali Zabaw ,,Jaś i Małgosia”. Tutaj przez półtorej godziny uczestnicy wycieczki bawili się aż do utraty tchu. Do domu powrócili zmęczeni i zadowoleni.
Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w obchodzonym 8 listopada europejskim programie „ŚNIADANIE DAJE MOC!”.
Zajęcia rozpoczęły się od spotkania z panią od przyrody, podczas którego dzieci dowiedziały się o roli prawidłowego żywienia. Uczniowie zapoznali się z piramidą zdrowia. Poznały najbardziej wartościowe produkty dla organizmu oraz warzywa i owoce bogate w witaminy.
Główną częścią zajęć było wspólne przygotowanie przepysznych i kolorowych kanapek oraz sałatek, które dzieci zjadły z wielkim apetytem.
Wyjście na cmentarz – 25.10.2016 r.
Nasza szkoła już od lat opiekuje się cmentarzem żołnierskim z okresu I wojny światowej, usytuowanym na ostrzyckich wzgórzach. Każdego roku na przełomie października i listopada odwiedzamy to miejsce, zapalamy znicze i przynosimy kwiaty. Cmentarze, samotne mogiły i resztki okopów przypominają nam o okresie minionej wojny. Zwycięzcy i zwyciężeni- zaciekli wrogowie- spoczywają we wspólnych mogiłach. Ich los jest najlepszym argumentem przeciw wojnie.
13 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Był to wyjątkowy dzień, w szkole został zorganizowany uroczysty apel. W imieniu wszystkich uczniów, zostały przekazane najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich nauczycieli pracujących w szkole oraz pracowników obsługi. Uczniowie z młodszych klas przygotowali program artystyczny podczas którego pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki obrazujące ciężką pracę nauczycieli. Uczniowie klas starszych przygotowali kabaretową scenkę pt. „Duża przerwa”, która bardzo się wszystkim podobała. Po występach dzieci głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły, która złożyła również najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły.
Z okazji Dnia Chłopaka, 30 września 2016 r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował zabawę dyskotekową. Podczas imprezy wręczono upominki wszystkim chłopcom uczącym się w naszej szkole. W czasie trwania zabawy, każda klasa zorganizowała sobie słodki poczęstunek w swojej sali. Wszyscy bawili się wyśmienicie.
information_poster.TAR.KOL.pdf
Z okazji VI Światowego Dnia TABLICZKI MNOŻENIA każdy uczeń który chciał miał możliwość na przerwach sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia. "Sprawdzian" przygotowany był tak, że mogły wziąć w nim udział wszystkie dzieci, również te z klas młodszych, które dopiero zaczynają poznawać tabliczkę mnożenia.
W klasach IV - VI został przeprowadzony mini - konkurs wyłaniający "mistrzów" i "wicemistrzów" tabliczki mnożenia.
klasa IV
Mistrz tabliczki mnożenia: Natalia Knap
Wicemistrz tabliczki mnożenia: Paulina Dobosz
klasa V
Mistrz tabliczki mnożenia: Szymon Antoniak
Wicemistrz tabliczki mnożenia: Jakub Zieliński
Klasa VI
Mistrz tabliczki mnożenia: Kinga Korowaj
Wicemistrz tabliczki mnożenia: Sylwia Rosolińska
Gratulujemy!
Dnia 28 września 2016 roku w Szkole Podstawowej w Tarnogórze-Kolonii odbyło się spotkanie z przedstawicielem Posterunku Policji w Izbicy starszym aspirantem Piotrem Pawlakiem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-VI. Celem spotkania było uzmysłowienie uczniom wagi, jaką należy przywiązywać do bezpieczeństwa na drodze, w szkole i poza nią oraz właściwego postępowania w przypadku spotkania z nieznajomym. Policjant w sposób dostępny i ciekawy przybliżył uczniom zasady ruchu drogowego, celowość noszenia znaczków odblaskowych, wspólnie utrwalali znaki drogowe, uświadomił uczniom jak ważna jest prawidłowa postawa ich samych w razie niebezpieczeństwa czy też zagrożenia. Udzielił również wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w sieci .Spotkanie z policjantem , jego doświadczenie i profesjonalne podejście do tematu miało ogromne znaczenie w realizacji zagadnień związanych z ,,Bezpieczeństwem dzieci w szkole i poza nią.” oraz dostarczyło niesamowitych wrażeń. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję ekologiczną „SPRZĄTANIE ŚWIATA”. W tym dniu uczniowie wszystkich klas poczuli się gospodarzami planety Ziemi i wyruszyli z workami aby posprzątać naszą miejscowość. Niestety, zebraliśmy bardzo dużo śmieci, co świadczy o tym, że nie wszyscy dbają o naszą wspólną planetę. Śmieci zostały następnie posegregowane i przygotowane do wywiezienia. Kolejne sprzątanie planujemy na wiosnę.
Dnia 23 września 2016r. tj. w piątek o godz.15.30 odbędzie się w naszej szkole zebranie rodziców uczniów klas I-VI. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.
Czwartego września odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017 zorganizowana przez społeczność szkolną Szkoły Podstawowej w Tarzymiechach i Szkoły Podstawowej w Tarnogórze-Kolonii. Uroczystość rozpoczęłą się mszą świętą. Następnie Pan Wójt Jerzy Lewczuk przywitał przybyłych gości, nauczycieli, dzieci i rodziców. Po wystąpieniach gości głos zabrały Pani Elżbieta Tokarska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tarnogórze-Kolonii i Pani Renata Szałacha Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tarzymiechach. Uczniowie z obu szkół zaprezentowali część artystyczną, w trakcie której pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny.
Wakacje już dobiegły końca. Wypoczęci i opaleni wróciliśmy do szkoły.
Pierwszego września po dwumiesięcznej przerwie spotkaliśmy się znowu w murach naszej szkoły. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 dokonała Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Tokarska, która najpierw powitała przybyłych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły.
W tym szczególnym dniu zaszczycili nas swoją obecnością Poseł na Sejm RP Pan Sławomir Zawiślak i Pan Jerzy Lewczuk Wójt Gminy Izbica.
Pani Dyrektor omówiła organizację bieżącego roku szkolnego i przedstawiła wychowawców klas. Następnie uczniowie przedstawili część artystyczną nawiązującą do rocznicy wybuchu II wojny światowej przygotowaną pod czujnym okiem Pani Bożeny Kowalskiej i Pani Jolanty Żabniak.
Na zakończenie Pani dyrektor życzyła dzieciom, aby czas spędzany w szkole był dla nich radosny i pracowity. Nauczycielom życzyła jak najmniej problemów z uczniami, zdrowia i wielu powodów do satysfakcji, natomiast rodzicom zadowolenia ze swoich dzieci i dobrej współpracy ze szkołą.