Strona główna

Nawigacja

  • 1 marca- Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

    1 marca- Narodowy Dzień Pamięci  "Żołnierzy Wyklętych"
  • ZEBRANIE RODZICÓW

    Dnia 16 lutego 2018 r. tj. piątek o godz.15.30 odbędzie się w naszej szkole zebranie rodziców  uczniów klas I-VII. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

  • FERIE ZIMOWE

    Program zajęć edukacyjno- wychowawczych i sportowych

    Organizowanych w Szkole Podstawowej

    w Tarnogórze-Kolonii w czasie

    „Ferii zimowych 2018"

     

    HARMONOGRAM ZAJĘĆ


     

  • Dzień Babci i Dziadka

         Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież  jest to święto naszych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Tarnogórze-Kolonii zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stale wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

         Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole 24 stycznia 2018 roku. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe związane tematycznie z tymże świętem. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice i uczniowie przygotowali również dla nich poczęstunek w postaci ciasta

    kawy i  herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

  • I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej w Tarnogórze-Kolonii

    21 grudnia 2017r.w Szkole Podstawowej w Tarnogórze-Kolonii odbył  I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

    Do I edycji konkursu Kolęd i Pastorałek zgłosiło się:

    - 4 wykonawców I kategorii wiekowej- uczniowie z klas I-III,

    - 4 wykonawców II kategorii wiekowej- uczniowie z klas IV-VII

              -  3 wykonawców III kategorii-zespoły wokalne

    ze szkół podstawowych w Wirkowicach, Tarzymiechach, Tarnogórze i Tarnogórze-Kolonii.

     Po przesłuchaniu wykonawców

    Jury w składzie:

    1. Pani Teresa Hałas Poseł na Sejm RP

    2. Pani Anna Chachaj przedstawiciel Urzędu Gminy w Izbicy

    3. Pani Anna Olech-Bartoń Dyrektor Samorządowego Ośrodka w Izbicy

    4. Pan Marcin Wojewoda Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy

    5. Pani Elżbieta Tokarska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tarnogórze-Kolonii

    przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach :

     Kategoria I -uczniowie z klas I-III

     

    I miejsce –– Olga Bodak

    II miejsce – Jakub Bartoń

    III miejsce – Sandra Kapica

     Wyróżnienia:

    1.Natalia Sędłak

     

    Kategoria II- uczniowie z klas IV-VII

     

     I miejsce – Klaudia Turkiewicz

    II miejsce – Patrycja Hałas

    III miejsce – Weronika Żołkoś

     Wyróżnienia:

    1.Weronika Fornek

     

    Kategoria III- zespoły wokalne

     

     I miejsce – ,,Muzyczne Talenty”

    II miejsce – ,,Do-re-mi-fanki”

    III miejsce – ,,Wesołe nutki”

                 Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Panią Annę Olech –Bartoń, Bank Spółdzielczy w Izbicy oraz księdza Rafała Lamorskiego.

     

    Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy nauczycielom prowadzącym solistów i zespoły wokalne za duży wkład pracy                                   w przygotowanie dzieci i młodzieży do udziału w konkursie, pani Renacie Jasielskiej za wykonanie dekoracji. Koordynatorem  konkursu był ks. Rafał Lamorski  i P. Halina Krzysztoń. Na konkursie nie zabrakło także przedstawicieli Rodziców, którzy przyjechali ze swoimi dziećmi.

    Pan Marcin Wojewoda Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy wręczył również nagrody dla uczniów, którzy otrzymali wyróżnienia w konkursie plastycznym na „Kartkę świąteczną”, którego organizatorem był Bank Spółdzielczy w Izbicy. W konkursie wzięło udział 33 uczniów naszej szkoły. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodką nagrodę pocieszenia.

    Po konkursie cała społeczność szkolna wraz gośćmi zebrała się na spotkaniu wigilijno-opłatkowym, gdzie można było śpiewać kolędy oraz spożywać przygotowane przez Radę Rodziców potrawy wigilijne za co im serdecznie dziękujemy.

     

  • Wyjazd do teatru

    W poniedziałek 20 listopada wyjechaliśmy na przedstawienie ,,Ten obcy''. Spektakl odbył się w Teatrze Kameralnym w Lublinie. Kiedy dojechaliśmy do Lublina i weszliśmy do budynku teatru , moją uwagę przykuły powieszone tam obrazy. Bardzo mi się spodobały. Po kilku minutach oczekiwania, weszliśmy na  salę i za chwilę rozpoczął się spektakl. Przedstawienie opowiadało o wakacyjnych przygodach czwórki przyjaciół, którzy spotykają na wyspie rannego chłopca. Przedstawienie nie odzwierciedla treści książki w stu procentach,  ale bardzo sprawnie opowiada fabułę powieści. Oczywiście skróty były konieczne, a i tak wszystko bardzo mi się podobało. Wszyscy aktorzy poradzili sobie z powierzonym im  zadaniem , a cała gra przebiegała płynnie i sprawnie. Bardzo polecam ten spektakl, bo jest ciekawy i nie jest to marnowanie czasu. Polecam również ten teatr, bo ma ciekawy klimat.

                                                                                                                  Jakub Zieliński, klasa VI

  • Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

    Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

    10 listopada 2017 roku uczniowie klasy I oraz VI i VII zaprosili kolegów i koleżanki, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i szanownych gości  w osobach: Pani  Anny Olech-Bartoń - Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty w Izbicy i Pani  Teresy Zych -Wiceprezes Zarządu  Banku Spółdzielczego w Izbicy do udziału w pięknej uroczystości.

    Tego dnia odbyło się ślubowanie klasy I i akademia upamiętniająca 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.

    W początkowej części uroczystości wystąpili pierwszoklasiści. Ślubowanie jest niezwykle doniosłym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej. Szczególnie jednak ważnym dla najmłodszych uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Pierwszoklasiści z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, otuchy dodawali im  starsi uczniowie. Po części artystycznej z powagą złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.  Uczniowie obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi, szanować dobre imię szkoły, być dobrymi Polakami. Każdy świeżo pasowany uczeń otrzymał pamiątkowy akt pasowania    i pierwszy dokument – legitymację szkolną.  Ponadto dzieci  otrzymały upominki od rodziców, od Pani Dyrektor Anny Olech-Bartoń oraz książeczki SKO i upominki  od Pani Teresy Zych.

    Dalsza część uroczystości Poświęcona została Narodowemu Świętu Niepodległości. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Bo ideą apelu było przypomnienie bezimiennych bohaterów walki o niepodległość, a potem wolność. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.
    Występ, bogaty w prezentacje poetyckie i wokalne, głęboko zapadł wszystkim w serca. Artyści i organizatorzy spektaklu zebrali zasłużone brawa.

  • Śniadanie daje moc

    Śniadanie daje moc

    Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!                                                                                                 

    Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Celem tej akcji jest: zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania , roli śniadania w diecie dziecka oraz  przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia w Polsce.                                                                 

    Tego dnia wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali pełnowartościowe śniadanie. Klasy I – III dodatkowo wzięły udział w prelekcji na temat prawidłowego żywienia oraz zasad przygotowywania posiłków. Przygotowane przez dzieci kanapki były nie tylko piękne i kolorowe ale również zawierały wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Na koniec nastąpił najbardziej oczekiwany moment – wspólne śniadanie. Było pyszne!

     

  • ,,Jak przygoda to tylko w Warszawie"

    ,,Jak przygoda to tylko w Warszawie"

    13 października 2017 roku uczniowie  naszej szkoły  wraz z opiekunkami  udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 52 osoby: 48 uczniów z klas I-VII oraz czterech opiekunów. Wcześnie rano, bo o 04.15 zebraliśmy sie przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

    Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Potem powędrowaliśmy na ulicę Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Tuż obok niej położony jest pierwszy cmentarz w Warszawie. Wkrótce poszliśmy na tzw. "Górę Gnojną". Dawniej znajdowało się tam wysypisko śmieci, które częściowo zabierała Wisła. Teraz z tego miejsca roztacza się piękny widok. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Niedaleko mieści się restauracja "Bazyliszek", nad wejściem której wisi podobizna potwora. Przewodnik opowiedział nam legendy, a później przeszliśmy przez ulicę Piwną i Miodową. Niebawem znaleźliśmy się przy Barbakanie. Mieliśmy okazję wejść do środka tej baszty i spacerować po średniowiecznych murach. Wracając w kierunku autokaru skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu.

    Po smacznym obiedzie pojechaliśmy autobusem do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego  z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata           i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Po tym pełnym wrażeń dniu  wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

    Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

     

  • Wyjazd do kina w Zamościu

    Wyjazd do kina w Zamościu

    26.10.2017 roku odbył się wyjazd do kina w Zamościu na film "Emotki". Celem było przedstawienie uczniom skutków nadmiernego korzystania z telefonu komórkowego i internetu.  Projekcja filmu wzbudziła ogromne emocje wśród uczniów.

  • Opieka nad cmentarzem żołnierskim

    Nasza szkoła już od lat opiekuje się cmentarzem żołnierskim  z okresu I wojny światowej, usytuowanym na ostrzyckich wzgórzach. Każdego roku na przełomie października i listopada odwiedzamy to miejsce, zapalamy znicze i przynosimy kwiaty. Cmentarze, samotne mogiły i resztki okopów przypominają nam o okresie minionej wojny. Zwycięzcy i zwyciężeni- zaciekli wrogowie- spoczywają we wspólnych mogiłach. Ich los jest najlepszym argumentem przeciw wojnie.

  • Bezpieczna szkoła

    20.10.2017

     

        Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z procedurami reagowania w przypadku wystapienia wewnetrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole opracowanych przez MEN.

    Procedury reagowania w przypadku wystapienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole

     

  • Apel inaugurujący oszczędzanie w SKO w roku szkolnym 2017/2018

    Apel inaugurujący oszczędzanie w SKO w roku szkolnym 2017/2018

    W dniu 6 października bieżącego roku w naszej szkole odbył się apel inaugurujący oszczędzanie w SKO w roku szkolnym 2017/2018

    Oszczędność w życiu człowieka jest niewątpliwie bardzo ważna. Już od najmłodszych lat uczniowie naszej szkoły mają okazję nauczyć się tego dobrego nawyku systematycznie oszczędzając w Szkolnej Kasie Oszczędności dzięki wieloletniej współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Izbicy.

    W dniu 6 października br. w naszej szkole odbył się apel promujący oszczędzanie w SKO w nowym roku szkolnym 2017/2018. Z tej okazji uczniowie klasy IV przedstawili inscenizację pt. „Ziarnko do ziarnka w SKO”. Program artystyczny zachęcał do rozsądnego korzystania z wody, energii elektrycznej oraz książek oraz do wpłacania do SKO zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy. Po występie uczniów głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała za część artystyczną oraz zachęciła do systematycznego oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności.

  • Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018

  • Uroczyste Rozpoczęcie roku szkolnego

    Uroczyste Rozpoczęcie roku szkolnego

    Po wakacyjnym wypoczynku, w poniedziałek 4 września  odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. W inauguracji wzięli udział uczniowie klas I – VII, rodzice, nauczyciele i pani Małgorzata Run – zastępca wójta gminy Izbica.

     Uczniowie z klasy VI i VII zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne przez recytację wierszy i piękny śpiew piosenek. W czasie uroczystości nie zapomniano również o żołnierzach poległych podczas II wojny światowej. W tym roku mija 78 rocznica jej rozpoczęcia.

     Dyrektor szkoły, Pani Elżbieta Tokarska przypomniała o zmianach w systemie edukacji i omówiła organizację nowego roku szkolnego. Od 1 września nasza placówka, podobnie jak inne szkoły w Polsce jest 8-letnią szkołą podstawową. Po raz pierwszy pojawiła się klasa VII. Początek roku szkolnego to szczególnie ważny moment, zwłaszcza dla uczniów klasy I, którzy po raz pierwszy zasiądą w szkolnych ławkach.

    Pani Małgorzata Run oraz pani dyrektor życzyły uczniom i nauczycielom owocnej pracy i wielu sukcesów.

  • ZAPROSZENIE

    Serdecznie zapraszamy

    na Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2017/2018,

    która odbędzie się w naszej szkole

    dnia 4 września 2017r. o godz.9.00.

    Dowóz uczniów zgodny z rozkładem jazdy z roku ubiegłego w dni nauki szkolnej.

  • ZAPROSZENIE :)

     

    Serdecznie zapraszamy

    na Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2016/2017,

    która odbędzie się w naszej szkole

    dnia 23 czerwca 2017r. o godz.9.00.

     

     

  • NASZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

    ROK SZKOLNY 2016/2017

    V miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych w powiecie krasnostawskim

    w roku szkolnym 2016/2017.

     

    1. Zawody gminne w indywidualnym tenisie stołowym.

    DZIEWCZĘTA KLASY IV i młodsi : Martyna Kapica – III miejsce.

    DZIEWCZĘTA KL. V-VI: Wiktoria Lewczuk – II miejsce ,Klaudia Turkiewicz - III miejsce.

    CHŁOPCY KL. IV i młodsi: Wiktor Dudek– III miejsce.

    CHŁOPCY KL. V-VI: Adrian Zaprawa  – I miejsce.

    2. Zawody powiatowe w indywidualnym tenisie stołowym.

    DZIEWCZĘTA KLASY IV i młodsi – miejsce - IV

    DZIEWCZĘTA KL. V-VI – II miejsce !

    Wiktoria Lewczuk – III miejsce – awans na zawody rejonowe !

    Klaudia Turkiewicz – IV miejsce – awans na zawody rejonowe !

    CHŁOPCY KL. IV i młodsi – IV, V miejsce

    CHŁOPCY KL. V-VI – IV miejsce

    Adrian Zaprawa  – III miejsce – awans na zawody rejonowe !

     

    3. Zawody gminne  w badmintona.

    Zespół dziewcząt w składzie: Wiktoria Lewczuk, Ewelina Wołyniak – III miejsce.

    Zespół chłopców w składzie : Wiktor Bożko, Sebastian Nożyński – III miejsce.

    4. Zawody powiatowe w badmintona.

    Zespół dziewcząt w składzie: Wiktoria Lewczuk, Ewelina Wołyniak – III miejsce.

    Zespół chłopców w składzie : Wiktor Bożko, Sebastian Nożyński – IV miejsce.

    5. Zawody powiatowe w drużynowym  tenisie stołowym.

    DZIEWCZĘTA KLASY IV i młodsi : Martyna Kapica ,Natalia Knap : IV miejsce.

    DZIEWCZĘTA KL. V-VI : Klaudia Turkiewicz, Wiktoria Lewczuk - I miejsce – awans na zawody rejonowe !

    CHŁOPCY KL. IV i młodsi : Wiktor Dudek , Mateusz Janicki : IV miejsce.

    CHŁOPCY KL. V-VI : Adrian Zaprawa , Sebastian Nożyński : V miejsce.

     

    6. Zawody gminne o Puchar Tymbarka – chłopcy piłka nożna :

    - I miejsce klasy IV-V. AWANS NA ZAWODY POWIATOWE !

    Adrian Zaprawa , Sebastian Nożyński, Jakub Charkot,  Szymon Antoniak, Jakub Zieliński, Mateusz Janicki, Jakub Kowalski, Wiktor Bożko

    7. Zawody powiatowe o Puchar Tymbarka – chłopcy piłka nożna :

    - III miejsce klasy IV-V.

    Adrian Zaprawa , Sebastian Nożyński, Jakub Charkot,  Szymon Antoniak, Jakub Zieliński, Mateusz Janicki, Jakub Kowalski, Wiktor Bożko

    8. Gminne zawody Charytatywne ,,Szlachetna Paczka’’ – chłopcy piłka nożna :

    - I miejsce klasy IV-V.

    Adrian Zaprawa , Sebastian Nożyński, Jakub Charkot,  Szymon Antoniak, Kamil Zieliński, Grzegorz Dryglak, Mateusz Czentorycki

    9. Zawody rejonowe w drużynowym  tenisie stołowym.

    DZIEWCZĘTA KL. V-VI : Klaudia Turkiewicz, Wiktoria Lewczuk, Ewelina Wołyniak: V miejsce.

     

    10. Zawody sportowe podczas ferii zimowych. Zimowisko gminne w szkole w Izbicy.

    Turniej tenisa stołowego o „Puchar Dyrektora SOO w Izbicy” :

    Chłopcy: Adrian Zaprawa – II miejsce. Dziewczęta : Klaudia Turkiewicz – III miejsce.

    Turniej halowy piłki nożnej o „Puchar Wójta Gminy Izbica”:

    I miejsce! – skład: Szymon Antoniak, Adrian Zaprawa, Sebastian Nożyński, Jakub Charkot, Kamil Zieliński.

    11. Piłka ręczna – zawody powiatowe chłopców.

    - III miejsce ! : Szymon Antoniak, Adrian Zaprawa, Sebastian Nożyński, Jakub Charkot, Kamil Zieliński, Grzegorz Dryglak, Mateusz Czentorycki, Jakub Zieliński, Damian Jaworski, Wiktor Bożko.

     

    12. Piłka nożna, zawody gminne chłopców:

    - I miejsce ! Awans na zawody powiatowe - Szymon Antoniak, Adrian Zaprawa, Jakub Charkot, Kamil Zieliński, Grzegorz Dryglak, Mateusz Czentorycki, Jakub Zieliński, Damian Jaworski.

     

    13. Zawody w czwórboju lekkoatletycznym chłopców – zawody powiatowe.

    V miejsce : Adrian Zaprawa, Jakub Charkot, Kamil Zieliński, Grzegorz Dryglak, Mateusz Czentorycki, Damian Jaworski.

     

    14. Piłka nożna, zawody powiatowe chłopców:

    - III miejsce ! - Szymon Antoniak, Adrian Zaprawa, Jakub Charkot, Kamil Zieliński, Grzegorz Dryglak, Mateusz Czentorycki, Jakub Zieliński, Damian Jaworski.

     

    15. Piłka nożna, zawody powiatowe dziewcząt:

     II miejsce! : Klaudia Turkiewicz, Wiktoria Lewczuk, Ewelina Wołyniak, Kinga Olech, Kinga Korowaj, Sylwia Rosolińska, Oliwia Cieślak, Martyna Kapica.

     

    16. Zawody z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka organizowane przez SOKiS w Izbicy:

    I miejsce klasy I – III ! : Wiktor Dudek, Paweł Wójcik, Norbert Pawelec, Sergiusz Kaniewski,  Julia Smalira, Weronika Nożyńska, Julia Rotmańska, Julia Malczewska

    I miejsce klasy IV – VI ! : Adrian Zaprawa, Grzegorz Dryglak, Kamil Zieliński, Damian Jaworski, Wiktoria Lewczuk, Klaudia Turkiewicz, Ewelina Wołyniak, Oliwia Cieślak.

     

    17.  Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tarzymiechach, piłka nożna klas I-III.

    II miejsce : Wiktor Dudek, Paweł Wójcik, Norbert Pawelec, Sergiusz Kaniewski,  Julia Smalira, Weronika Nożyńska, Wiktor Pawlak, Igor Napierała, Jakub Bartoń, Hubert Pieczykolan, Patryk Cieślak.

     

    18. Turniej ,,Radość z piłki’’. Organizowany przez klub Kinga Krasnystaw.

    I miejsce klasy III – IV ! :  Julia Smalira, Weronika Nożyńska, Martyna Kapica, Natalia Knap, Amelia Długosz, Oliwia Knap,

    I miejsce klasy V – VI ! : Wiktoria Lewczuk, Klaudia Turkiewicz, Ewelina Wołyniak, Oliwia Cieślak, Sylwia Rosolińska, Kinga Korowaj.

  • "MAGICZNY ŚWIAT ŚRÓDZIEMIA"

    Podsumowanie realizacji projektu edukacyjnego pt. ,,Magiczny świat Śródziemia”

     We wtorek 30.05.2017 r. odbyło się posumowanie projektu edukacyjnego  pt. ,,Magiczny świat Śródziemia” realizowanego uczniów klasy VI.  Tematy projektowe związane były z lekturą ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem” autorstwa Johna Ronalda Reuela Tolkiena.            

    Główne cele  projektu to : rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie wyobraźni, przekształcanie tekstu i prezentowanie go we wskazanej formie, zdobywanie umiejętności prezentowania zebranych materiałów, współpraca w grupie.                                                                                                   

    Uczniowie wybrali interesującą ich lekturę i w oparciu o nią tworzyli ciekawe notatki, streszczenia , opisy , charakterystyki postaci. W grupach przygotowywali prezentacje o autorze powieści i bohaterach. Szóstoklasiści zaprezentowali zaproszonym gościom oraz młodszym kolegom z klas czwartej i piątej efekty pięciotygodniowej pracy.                                                          

    Przedstawili: plakaty zachęcające do przeczytania lektury, biografię Tolkiena, przegląd plemion zamieszkujących Śródziemie, samodzielnie wykonaną grę planszową ,,W drodze”,  prezentację głównych bohaterów powieści, pieśń krasnoludów w języku angielskim i kronikę  ,,Magiczny świat Śródziemia”. Uczestnicy zajęć mogli, pod kierunkiem grupy realizującej projekt, odpowiadać na zagadki Golluma. Na zakończenie odbyła się degustacja pysznych ciast przygotowanych przez rodziców.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Tarnogórze-Kolonii
    Tarnogóra-Kolonia 72
    22-375 Izbica
  • 84 618 30 85

Galeria zdjęć