Strona główna

Nawigacja

  • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

    MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY                                                

    ,,NIEPODLEGŁA POLSKA”

    W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy   międzyszkolny  konkurs  plastyczny ph. ,,Niepodległa Polska”,  adresowany  do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych  z terenu Gminy Izbica.                                                                                                                                   

    Konkurs podzielony został na dwie kategorie:   klasy I-III i klasy IV-VIII                                                 

    Zadaniem uczniów klas I-III było przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej postać związaną z historią Polski.                                                                                                                   

    Zadaniem  uczniów klas IV-VIII było przygotowanie projektu znaczka pocztowego upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.                                                                                                                  

    Na konkurs wpłynęło 64 prace z czterech szkół podstawowych:  Izbicy, Tarnogóry, Wirkowic , Tarzymiech i oczywiście z naszej szkoły.                                   

    Laureatami zostali następujący uczniowie                                                                                                                          W kategorii klas młodszych:

    I miejsce zajął Antoni Kapeluszny ze Szkoły Podstawowej w Izbicy

    II miejsce zajęła Julia Dudek ze Szkoły Podstawowej w Wirkowicach

    III miejsce zajął Dawid Pałka ze Szkoły Podstawowej w Tarzymiechach

    Wyróżnienia otrzymali:

    -Zuzanna Czuba ze Szkoły Podstawowej w Izbicy,

    -Wiktoria Kudan ze Szkoły Podstawowej w Tarnogórze-Kolonii

    W kategorii klas starszych:

    I miejsce zajęła Julia Knap ze Szkoły Podstawowej w Tarzymiechach

    II miejsce zajęła Roksana Żeliszczak ze Szkoły Podstawowej w Tarnogórze-Kolonii

    III miejsce zajęła Kinga Sowa ze Szkoły Podstawowej w Wirkowicach

    Wyróżnienia otrzymali:

    -Jakub Bartoń ze Szkoły Podstawowej w Tarnogórze-Kolonii,

    -Natalia Sędłak ze Szkoły Podstawowej w Tarnogórze,

    -Natalia Waszak ze Szkoły Podstawowej w Tarzymiechach,                                         

    -Szymon Warchoł ze Szkoły Podstawowej w Wirkowicach.

    Zwycięscy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły, Księgarnię na Solnym w Zamościu i wydawnictwo Nowa Era. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zainteresowanie konkursem.

  • Dzień Edukacji Narodowej

               Dnia 12.10.2018 r. w naszej szkole  odbyła się uroczysta  akademia  z    okazji  Dnia  Edukacji Narodowej,  na którą przybyli Pani Dyrektor,  nauczyciele, wychowawcy, uczniowie wszystkich klas oraz  pracownicy obsługi.

                Akademię przygotowali uczniowie klas V, VI i VII pod kierunkiem pani Ewy i pani Agnieszki.  W pierwszej części przedstawienia młodzi artyści zaprezentowali montaż   słowno – muzyczny oraz w sposób humorystyczny opowiedzieli o trudnej pracy nauczyciela. Swoim występem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i wychowawców.

             Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wszystkich uczniów. W drugiej części akademii zostały rozdane  Nauczycielskie Ludwiki 2018. Gala ta przebiegła w bardzo podniosłej i owianej tajemnicą atmosferze. Wszyscy nauczyciele otrzymali statuetki  w dopasowanych do swoich osobowości kategoriach. W oczach nauczycieli dało się zauważyć  łzy wzruszenia, duże zaskoczenie, a niekiedy niedowierzanie. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie odśpiewali gromkie Sto lat swoim nauczycielom.

  • Wycieczka do Lublina

    Dnia 19 września wyjechaliśmy na wycieczkę do Lublina.

    Około godziny 9:00 dojechaliśmy do pierwszego miejsca, które mieliśmy zwiedzać.

    Był to Port Lotniczy w Świdniku. Pani przewodnik opisała  jak przebiega praca na lotnisku. Na początku pokazała i opowiedziała jak i gdzie przebiega odprawa i odbiór bagaży. Przedstawiła nam jakie linie lotnicze tam funkcjonują np. Wizzer. Podsumowaniem zwiedzania było wyjście na zewnątrz i podziwianie startu samolotu.

    Kolejnym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Muzeum Obozu Koncentracyjnego na Majdanku. Zobaczyliśmy tam komory gazowe, łaźnie i kilka baraków. W każdym z baraków znajdowało się wiele łóżek ustawionych w szeregach. W jednym z nich była  gablota z obuwiem ofiar obozu.  Po obejrzeniu baraków przeszliśmy do budynku, w którym była wystawa przedmiotów codziennego użytku, należących do ludzi przebywających w obozie. Następnie przeszliśmy do krematorium, gdzie znajdowały się piece, w których spalano zwłoki zagazowanych osób. Gdy szliśmy do krematorium, przechodziliśmy obok kopuły z prochami ludzi zamordowanych w tym obozie. Za nią znajdował się dół, do którego wpadali ludzie po strzale najczęściej w głowę. Po zwiedzeniu obozu pojechaliśmy na obiad do restauracji Mc’Donald. Po zjedzeniu obiadu wyruszyliśmy do UMCS na pokazy fizyczne. Tematyką  tegorocznych pokazów były błękitna planeta, światło i oko, fizyka latania i fizyka zabawek.  Po pokazach wyruszyliśmy w drogę powrotną. Około godziny 19:30 wróciliśmy do szkoły. Bardzo nam się podobała ta wycieczka.

     

  • Spotkanie z historią

    Jest rok 1940. Rozpoczyna się kilkumiesięczne starcie powietrznych sił nazistowskich Niemiec i Wielkiej Brytanii. Niemieckie dywizjony bombowe atakują lotniska Royal Air Force. Największym problemem Brytyjczyków jest brak  pilotów. W Anglii przebywają polscy piloci, chcą walczyć. Brytyjczycy nie są pewni ich umiejętności. Wreszcie postanawiają skorzystać z pomocy Polaków. Dywizjony 302 i 303 wchodzą do walki w najcięższymjejokresie -w drugiej połowie sierpnia, gdy przewaga Luftwaffe jest największa i poważnie odciążają lotnictwo brytyjskie.

    To krótkie wprowadzenie w problematykę filmu pt. ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, na który wybraliśmy się wspólnie z naszymi rodzicami i wychowawcami w sobotę 22 września. Film czerpie inspiracje z książki Arkadego Fiedlera ,,Dywizjon 303”, która z pierwszej ręki relacjonuje walki polskich lotników na ziemi brytyjskiej.

    Oto fragmenty recenzji filmu napisane przez koleżanki i kolegów z naszej klasy.

    Fabuła filmu jest ciekawa. Film jest dobry- głównie ze względu na muzykę, która jest bardzo nastrojowa. Chwilami wzmaga napięcie, ale podoba mi się to, że tworzy klimat tamtych czasów. Najbardziej przejmująca scena w filmie to taniec bez muzyki.

    ...Polacy byli najlepsi. Na końcu filmu jest informacja, że strącili 126 samolotów wroga, przy stratach własnych

    8 polskich pilotów. To niebywałe! Mi najbardziej podobają się powietrzne pojedynki, słychać ryk silników, napór powietrza, drgania kabiny  i oddech pilota. Tak, jakbyśmy byli w kokpicie samolotu. Ciekawe są też sceny obrazujące życie  przed wojną…

    Dla mnie najlepsza była Anna Prus, która odtwarzała rolę Jagody Kochan. Taka miła, subtelna, elegancka po prostu ,,przedwojenna”…

     

    ,,Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”

    Te słowa pojawiają się na ekranie na końcu filmu. Wypowiedział je Winston Churchill i są chyba najtrafniejszym podsumowaniem i podziękowaniem dla pilotów z bitwy o Anglię.

                                                                                                                      Uczniowie klasy VIII

  • Próbna ewakuacja uczniów

    28 września pod okiem jednostki PSP w Krasnymstawie przeprowadzono w naszej szkole próbną ewakuację na wypadek zagrożenia pożarowego. Na sygnał alarmowy ( trzy dzwonki), uczniowie wraz  z nauczycielami opuścili budynek szkoły, udając się do tzw. ,,punktu zbornego’’, czyli wyznaczonego miejsca na boisku szkolnym. Cała akcja przebiegła szybko i sprawnie Po zakończonych ćwiczeniach strażacy wygłosili pogadankę dla uczniów i pracowników szkoły na temat prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem.

    Na zakończenie wizyty strażacy zaprezentowali wszystkim sprzęt ratowniczy, którym dysponuj  i opowiedzieli o swojej pracy.

  • Dzień Chłopaka

    Przybliżmy sobie historię tego święta; Dzień Chłopca powstał , prawdopodobnie przez analogię                      do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska Wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.
    Ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak,                   w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.
    Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą "Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z nazwą "Dzień Mężczyzny".

     W naszej szkole 28 września obchodzono Dzień Chłopaka. Na początek ,,Święta Panów” dziewczęta przygotowały akademię ,,na wesoło’’. Na chłopców czekało wiele ciekawych zadań i konkursów m.in.: jedzenie cytryny, skakanie na skakance czy odbijanie piłeczek.  Wszyscy świetnie się spisali, a zwycięscy otrzymali nagrody. Nie zabrakło życzeń oraz odśpiewania ,,100 lat’’. Następnie wszyscy uczniowie bawili się na dyskotece.                       W poszczególnych klasach zorganizowano poczęstunek, a dziewczęta obdarowały swoich kolegów upominkami. 

    Wszystkim chłopcom życzyliśmy :
    uśmiechu na twarzy
    a w sercu radości,
    i spełnienia marzeń.

  • Akcja "Sprzątanie świata"

          Akcja „Sprzątanie świata” ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne.

    Jej ideą jest edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju i poszanowanie zasobów naturalnych. To także zachęta do dbania o środowisko.

    Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Każda klasa miała wyznaczony teren, który został solidnie wysprzątany. Młodsze dzieci porządkowały teren najbliższy szkole, starsi uczniowie rozeszli się w „cztery strony świata”. Efekty pracy były zadowalające, jednak widać, że upłynie jeszcze wiele czasu, nim ludzie zrozumieją, jak ważnym jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości.

  •  

    Serdecznie zapraszamy

    na Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2018/2019,

    która odbędzie się w naszej szkole

    dnia 3 września 2018r. o godz.9.00.

     Dowóz uczniów do szkoły o godzinę później niż w dni nauki szkolnej, odwóz o godz. 10.30.

  • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego

    2017/2018,

    odbędzie się w naszej szkole

    22 czerwca 2018 r. o godz. 9.00.

    Przywóz do szkoły tak jak w dni nauki szkolnej, odwóz o godz. 11.00

  •      

    Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez nas wszystkich czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania. Na ten czas życzymy wszystkim udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach  i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskoałych humorach w nowym roku szkolnym 2018/2019.

                                                                                      Szkoła

  • List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów

    Warszawa, 18 maja 2018 r.

     

    Szanowni Rodzice i Opiekunowie Uczniów klas VII szkoły podstawowej
    oraz klas II gimnazjum,

     

    wdrażanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum.

     

    Pragnę przypomnieć, że postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych. Jednocześnie podkreślam, że absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów nie będą rywalizowali ze sobą o te same miejsca. Będą oni ubiegać się o przyjęcie do innych typów szkół.

     

    Uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub
    3-letniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci ostatniej klasy gimnazjum mogą ubiegać się o miejsce w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 4-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia. Pragnę podkreślić, że obie te grupy będą realizowały odrębne programy nauczania.

     

    Szkoły i samorządy przygotowują się do przyjęcia od 1 września 2019 r. większej liczby kandydatów. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zwiększenie liczby klas I nie spowoduje istotnych problemów związanych z zapewnieniem odpowiedniej liczby
    sal lekcyjnych.

    Przypomnę również, że postępowanie rekrutacyjne będzie obejmowało m.in. następujące kryteria:

    • wyniki egzaminu ósmoklasisty albo egzaminu gimnazjalnego,
    • oceny (na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum) z języka polskiego i z trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora szkoły przeprowadzającego rekrutację,
    • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum
      z wyróżnieniem,
    • szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum.

     

    W przypadku dodatkowych wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół i kuratorzy oświaty. Od 1 września br. we wszystkich kuratoriach zostaną utworzone punkty informacyjno-konsultacyjne, w których rodzice uczniów obecnych klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum uzyskają informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020. Ponadto od początku września 2018 r. pytania związane z naborem będzie można kierować na adres mailowy: rekrutacja@men.gov.pl.

     

    Ustalenie sieci publicznych szkół ponadpodstawowych pozostaje
    po stronie samorządów. Odbywa się ono po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty. Ministerstwo Edukacji Narodowej deklaruje pełne wsparcie
    i gotowość współpracy z samorządami.

     

    Zapewniam, że szkoły będą przygotowane na przyjęcie uczniów w roku szkolnym 2019/2020. Mam nadzieję, że ich oferta edukacyjna spełni oczekiwania zarówno absolwentów szkół podstawowych, jak i gimnazjów.

     

    Z wyrazami szacunku

     

    Anna Zalewska

    Minister Edukacji Narodowej

  • Festyn z okazji Dnia Dziecka

    31-05-2018r. w uroczystość Bożego Ciała, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w występach artystycznych na festynie z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanym przez Duszpasterstwo Rodzin parafii św. Zofii w Tarnogórze na stadionie w Izbicy. W trakcie tej imprezy, swoje ,,talenty’’ zaprezentowali uczniowie ze wszystkich szkół naszej Gminy. Po występach na wszystkie dzieci czekały różnego rodzaju ciekawe atrakcje.

  • Wycieczka do Krakowa

    Sprawozdanie z dwudniowej wycieczki szkolnej do Krakowa-Wieliczki

     

    W dniach 24-25 maja odbyła się wycieczka do Krakowa-Wieliczki. Brało w niej udział 49 uczniów, 3 rodziców i 4 nauczycieli. Już o trzeciej w nocy 24 maja zebraliśmy się przed szkołą i czekaliśmy na autokar, który miał nas zawieźć na miejsce. Po wejściu do autokaru nauczyciele sprawdzili listę obecności i wyruszyliśmy w podróż do Wieliczki.       Około godziny 8.15 dotarliśmy na miejsce. Następnie w dwóch grupach zwiedzaliśmy kopalnię soli. Przez kilkanascie minut szliśmy schodami w dół, choć to był dopiero początek, ponieważ wszystkich stopni było  około 800. To co zobaczyliśmy na dole przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Podczas wędrówki trasą turystyczną poznaliśmy historię zabytkowej kopalni, której początki sięgają czasów średniowiecza. Z uwagą słuchaliśmy  opowieści o pierścionku zaręczynowym św. Kingi. W pewnym momencie przewodnik powiedział, żebyśmy spróbowali wziąć dwa szybkie wdechy i prawie w tym samym momencie zrobić jeden wydech. Zrobiłam tak i poczułam, że czuję w płucach motylki. To bardzo fajne uczucie. Zaraz potem przewodnik oznajmił, że możemy polizać ścianę. Wiele osób tego nie zrobiło, ale ja zebrałam się na odwagę i spróbowałam. I co się okazało…Ta sól  była wyjątkowo smaczna i smakowała zupełnie inaczej niż sól używana w kuchni. W Wieliczce znajduje sie kaplica św. Kingi, którą zdobią jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Wielkie wrażenie zrobiły na mnie też podziemne jeziora, tak słone, że człowiek mógłby swobodnie unosić się na ich powierzchni. Zwiedziliśmy też Muzeum Żup Solnych, w sumie przeszliśmy około 3 kilometrów korytarzy  i pokonalismy około 800 stopni. Moim zdaniem kopalnia jest niezwykła. Doceniła to organizacja UNESCO, wpisując kopalnię na listę dziedzictwa kulturalnego. Po południu pojechaliśmy pod  Kopiec Kościuszki. Ma  on  34 metry wysokości. Jego budowa rozpoczęła się w roku 1820 i zakończyła w roku 1823.  Po wejściu na szczyt zrobiliśmy sobie klasowe zdjęcia i podziwialismy panoramę Krakowa. Następnie zwiedzilismy Fort 2  ,,Kościuszko", gdzie znajduje się muzeum figur woskowych. Są tam przedstawieni:  Jan  Matejko,  Jan  Paweł  II,  Józef  Piłsudski,  Fryderyk  Chopin, Adam Mickiewicz, Św. Faustyna, Ignacy Paderewski i Henryk Sienkiewicz. Następnie udaliśmy się do Krakowa i zakwaterowaliśmy się w TRAMP hostelu, który  znajduje się zaledwie 350 metrów od Rynku Głównego. Następnego dnia zaczęliśmy od takich podstawowych rzeczy jak ubranie się i umycie, później śniadanie i spotkanie z przewodnikiem, który oprowadzał nas po mieście. Pierwszą atrakcją turystyczną było  zwiedzanie Wawelu. Najpierw ruszyliśmy do katedry.W katedrze było wręcz przepięknie i cudownie.W mrocznym wnętrzu, gdzie niegdyś koronowano i grzebano władców Polski, naszą uwagę skierowaliśmy na królewskie sarkofagi. Schodami z zakrystii udaliśmy się na Wieżę Zygmuntowską, skąd podziwialiśmy rozległą panoramę Krakowa oraz wiszący pośród pięciu innych, największy polski dzwon - Zygmunt. Po zejściu z wieży, zeszliśmy do krypt z grobami królewskimi. Później udaliśmy się na spotkanie z ziejącym ogniem legendarnym smokiem wawelskim. Byliśmy też w jego pieczarze. Po sesji fotograficznej przy smoku  udaliśmy się do Kościoła Mariackiego.W jego wnętrzu zaskakuje wymalowane w gwiazdki przepiękne sklepienie. Największą uwagę jednak na sobie skupia imponujący ołtarz Wita Stwosza. Dziś  ołtarz  jest  złoty.  Apostołowie  zostali  ukazani jak normalni ludzie.Tylko Maryja została przedstawiona  jako ideał człowieka. Za ten ołtarz  Stwosz  dostał    równowartość  rocznych  zarobków  miasta.  Swoje  dzieło rzeźbił  12  lat,  na  ołtarzu  można  dostrzec około  2000  elementów  architektonicznych np.  kwiatków,  listków  itp. Punktualnie o 12.00 zebraliśmy się na Rynku, by wysłuchać hejnału z Wieży Mariackiej. W drodze na obiad dotarliśmy do ulicy Franciszkańskiej, by spojrzeć w papieskie okno, w którym widnieje obraz św. Jana Pawła II. Po zjedzeniu obiadu udaliśmy się do kościoła na Skałce i krypty zasłużonych dla Polski.

    Niestety, drugi dzień wycieczki wkrótce dobiegł końca i musieliśmy pożegnać się z magicznym Krakowem. Czekała nas długa podróż do domu. Do naszej miejscowości dotarliśmy około godziny 23.15. Większość z nas nie była jeszcze w dawnej stolicy Polski, a pobyt tam to niesamowite przeżycie i ciekawa lekcja historii.

                                                                                                                 Klaudia klasa VII

  • Wygraj szansę

    W dniu 23 maja 2018 r. nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Programie Dydaktyczno-Kulturalnym pt. ,,Wygraj szansę” organizowanym przez TV MEDIA ŁÓDŹ.

    Program ten jest organizowany w ramach programu edukacyjnego „TRZEŹWOŚĆ NA CO DZIEŃ”, którego celem jest zapobieganie problemom alkoholowym wśród dzieci i młodzieży oraz występy dzieci muzycznie uzdolnionych.

    Występy i zajęcia odbyły się w  Domu Kultury w Zamościu. Gminę Izbica i naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Karolina Rosolińska, która zaśpiewała piosenkę Anny Jantar pt. ,,Żeby szczęśliwym być”. Karolinie towarzyszył zespół  taneczny w składzie: Oliwia Cieślak-kl. VI, Sylwia Rosolińska - kl. VII, Weronika Nożyńska-kl. IV. 

    W całym przedsięwzięciu wzięło udział łącznie 22 uczniów z klas IV-VII, którzy w trakcie trwania programu obejrzeli przedstawienie  teatralne, występy chóru i grupy artystycznej. Jak mówi stare porzekadło nie samym chlebem żyje człowiek. Potrzeba śpiewania, słuchania muzyki, rozrywki istnieje w każdym z nas, a my staramy się tę potrzebę wypełnić. Udział naszej szkoły w programie został sfinansowany przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w  Izbicy.

     

  • Kolonie letnie 2018 r.

    INFORMACJA_O_KOLONIACH_LETNICH_W_2018_ROKU-1.doc

     

    KOLONIE LETNIE 2018

     

     


    OFERTA PRZEZNACZONA DLA DZIECI ROLNIKÓW
    DO 16 ROKU ŻYCIA – urodzonych po 1 stycznia 2002 r.!

     

    Kolonie organizowane są w Ośrodku:

    -  „Przy Plaży” przy ul. Leśnej 3, 76-002 Łazy

    - „Polar” przy ul. Wczasowej 5 , 82-103 Stegna
     

    Turnus trwa 11 dni (10 noclegów).
     

            W założeniu pobytu na koloniach:

    - wycieczki,

    - ogniska,

    - dyskoteki,

            Wiele atrakcji dla dzieci!
     

    Profesjonalna kadra opiekunów i animatorów zabaw czuwająca nad bezpieczeństwem dzieci.

    Dopłata do kolonii letnich: 390,00 zł + 160,00 zł do transportu = 550,00 zł

                       


    ORGANIZATOR:
    Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych

    KONTAKT: 507 - 751 - 786, 82 576 - 14 - 16,
    e-mail: mar_gol1@op.pl

     

     

  • Konkurs

    „POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT” – konkurs  dla uczniów szkół podstawowych
     
     
     

    Samorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w  konkursie plastycznym „Pokoloruj swój Świat”. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni tabletami, smartfonami i aparatami fotograficznymi ufundowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

    Czekamy na projekty:

    • wykonane dowolną techniką artystyczną (samodzielnie lub przy pomocy opiekuna),
    • w formacie A3 (wymiar przestrzenny: płaski),
    • które równocześnie przedstawiają przeciwstawne oblicza środowiska – skażone i wolne od zanieczyszczeń.

    Do pracy należy dołączyć krótki opis pracy plastycznej, wskazując rodzaj przedstawionych zanieczyszczeń oraz sposób im zapobiegania (maks. 20 zdań).

    Konkurs przeprowadzony będzie z podziałem na grupy wiekowe:

    • grupa 1 – klasy I-IV,
    • grupa 2 – klasy V-VIII.

    Uwaga: Prace uczniów mogą zgłaszać jedynie szkoły podstawowe, przy czym jeden uczeń może wysłać maksymalnie jedną pracę, a jedna szkoła – maksymalnie po trzy prace z każdej grupy wiekowej.

    Zgłoszenia prosimy przesyłać do 30 września 2018 r. (decyduje data wpływu) na adres:
    Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
    ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
    z adnotacją: Departament Rolnictwa i Środowiska – konkurs „Pokoloruj swój Świat”.

    Komisja konkursowa wyłoni i nagrodzi 10 prac w każdej grupie. Najzdolniejsi autorzy otrzymają: tablety (za I miejsce), telefony komórkowe (II miejsce) oraz aparaty fotograficzne (III miejsce). Do pozostałych wyróżnionych (miejsca IV-X) trafią gry planszowe.

    Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać pod numerem (81) 478 13 28 u Beaty Gajak z Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL.

    do-pobraniaDO POBRANIA

     
  • Spotkanie z podróżnikiem

    Dnia 12.03.2018 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem Wojciechem Machem.
    Celem zajęć było zainspirowanie nas do odkrywania zainteresowań i uświadomienie nam, że warto podążać za marzeniami, rozwijać talenty oraz zdobywać praktyczną wiedzę przydatną do realizacji swojego hobby w praktyce.   Wojciech Mach z wykształcenia jest specjalistą ds. turystyki, a zdobytą wiedzę wykorzystuje podróżując. Jest także mówcą, edukatorem i trenerem dziecięcym. Do tej pory zwiedził kilkanaście krajów oraz pieszo pokonał szlak św. Jakuba w Hiszpanii. Opowiedział nam, że podróż tym szlakiem to taka pielgrzymka, w czasie której sami nosimy plecak, sami organizujemy sobie nocleg, sami robimy zakupy, decydujemy ile kilometrów przejdziemy. Punktem docelowym jest klasztor Santiago de Compostella. Tam według legendy znajduje się grób św. Jakuba. Legenda mówi, że pewien pustelnik zobaczył spadające gwiazdy, wszedł na wzgórze i zobaczył grób św. Jakuba Apostoła.
    Nad tym grobem  w latach 1075-1128 wybudowano bazylikę. Pewną ciekawostką jest, że w tej bazylice zawieszona jest kadzielnica mająca wysokość 1,60 m i wagę 60 kg. Na zakończenie mszy św. wsypuje się do niej kadzidło i ośmiu mężczyzn za pomocą odpowiednich urządzeń wprawia ją w ruch. Unoszący się dym symbolizuje zanoszone do Boga modlitwy za przyczyną św. Jakuba. Każdy wędrowiec przed wyruszeniem w podróż zabiera ze sobą muszlę, która jest znakiem  pielgrzymów i nosi się ją na plecaku. Na tej muszli jest czerwony krzyż (miecz), znak św. Jakuba Apostoła. Kiedyś pielgrzym, jako symbol swojego grzechu, niósł kamień. Dziś też niektórzy noszą kamienie. Każdy pątnik na koniec wędrówki otrzymuje certyfikat, ale musi spełnić określone warunki, czyli zbierać pieczątki w paszporcie pielgrzyma. Przez ostatnie 100 dni trzeba zebrać przynajmniej  2 pieczątki dziennie i przejść co najmniej 100 kilometrów. Spotkanie z podróżnikiem przebiegło bardzo miło i przyjemnie. Dowiedzieliśmy się wszystkiego na temat takich podróż i wypraw.  Była to bardzo kreatywna lekcja, która jest świetnym pomysłem na przyjemną i efektywną  naukę. Podczas tej prezentacji zobaczyliśmy liczne zdjęcia i filmy oraz usłyszeliśmy inspirujące historie z podróży Wojciecha Macha. Poznaliśmy także wiele ciekawostek związanych z tradycją i kulturą  mieszkańców Europy. Przekonaliśmy się, że po wybraniu się w taką podróż, wiele możemy zyskać np. poznać wielu ludzi  lub zdobyć nowe doświadczenia życiowe.   Bardzo dziękujemy nauczycielom za zorganizowanie spotkania z panem Wojciechem.

                                                                                         Gabrysia Harasim- kl. VI, Oliwka Cieślak-kl. VI

  • Dzień Kobiet

    9 marca w naszej szkole obyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy przygotowali skecze, wiersze oraz piosenki, mówiące o tym jak wiele uroku dodają światu - kobiety. Wiele uśmiechów wywołał występ taneczny klasy III. Na koniec wszyscy chłopcy odśpiewali paniom uroczyste 100 lat.

  • XLI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

    Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

    pt."Młodzież Zapobiega Pożarom".

    Kontynuując wieloletnią tradycję uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych.

    W sali posiedzeń Urzędu Gminy w Izbicy uczniowie kilku szkół z naszej gminy rywalizowali w znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz  praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem  gaśniczym. 

    I miejsce w eliminacjach gminnych zajęła uczennica z naszej szkoły- Gabriela Harasim w I grupie –uczniowie szkół podstawowych oraz I miejsce zajął także uczeń naszej szkoły Kamil Zieliński w II grupie – uczniowie szkół gimnazjalnych, jednocześnie będą  reprezentowali Gminę Izbica w konkursie na szczeblu powiatowym. Do konkursu przygotowała uczniów p. Halina Krzysztoń.

    Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Związek OSP RP w Izbicy.

  • Wyjazd na stok narciarski do Bobliwa

    W dniu 22 lutego  odbyła się wycieczka na narty dla uczniów z naszej szkoły. Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem. Zimowa aura dopisała. Dobrze naśnieżona trasa i minusowa temperatura pozwoliły na zimowe szaleństwa. Dzieci, w ciągu kilku godzin, miło spędziły czas ucząc się lub doskonaląc swoje umiejętności narciarskie pod kontrolą nauczyciela wychowania fizycznego. Ci co byli pierwszy raz, pod okiem opiekunów i rodziców, uczyli się podstaw poruszania się na nartach bądź zjeżdżali na sankach. Jedną z atrakcji było również pieczenie kiełbasek i wspólny posiłek. Wszystkie założenia wycieczki udało się zrealizować dzięki wielkim chęciom i zaangażowaniu nauczycieli i rodziców.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Tarnogórze-Kolonii
    Tarnogóra-Kolonia 72
    22-375 Izbica
  • 84 618 30 85

Galeria zdjęć