Strona główna

Nawigacja

  • Gminny Konkurs z Języka Angielskiego w Orłowie Drewnianym

    Dnia 27.05.2019 r. w Szkole Podstawowej w Orłowie Drewnianym odbył się Gminny Konkurs z Języka  Angielskiego. Do rywalizacji przystąpili najlepsi uczniowie z 6 szkół podstawowych z terenu gminy Izbica.

    Konkurs przeprowadzony został na trzech poziomach trudności: klasy IV, V i VI. 

    Podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 7.06.2019 r. w trakcie pięknie przygotowanych obchodów Szkolnego Dnia Języków Obcych i Tolerancji w Orłowie Drewnianym.

    Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział Mateusz Dubaj, Bartłomiej Charkot oraz Kamil Dubaj.

    W kategorii klas IV , trzecie miejsce zdobył Mateusz Dubaj, natomiast najlepszym z klas V okazał się

    Bartek Charkot zdobywając I miejsce !

    Wszystkim uczniom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

  • Wycieczka do Zakopanego

     

    W dniach 20-22 maja 43 uczniów naszej szkoły  wraz z 5 opiekunami uczestniczyło w wycieczce do stolicy  polskich Tatr.

    I Dzień

    Po przyjeździe do Zakopanego udaliśmy się do  Aqua Parku, gdzie część uczniów korzystała z atrakcji wodnych, a część z kręgielni. Następnie pojechaliśmy na skocznię ,,Wielka Krokiew’’. Po wizycie na skoczni przyszedł czas na spacer po Krupówkach oraz wjazd kolejką na Gubałówkę, z której podziwialiśmy piękną panoramę Tatr. Wieczorem udaliśmy się do hotelu na obiadokolację i nocleg.

    II Dzień

    Po śniadaniu udaliśmy się do Kuźnic, skąd ruszyliśmy  do Morskiego Oka. Piękne widoki na szlaku oraz niesamowite wrażenia nad samym jeziorem sprawiły, że zapomnieliśmy o zmęczeniu. Po wycieczce wróciliśmy do hotelu.

    III Dzień

    Ostatni dzień rozpoczęliśmy od śniadania i wykwaterowania  z hotelu. Kolejnym punktem była wycieczka po dolinie Kościeliskiej oraz przejście przez Jaskinię Mroźną. Wyjątkowy klimat tego miejsca wywarł na wszystkich z nas ogromne  wrażenie. Na zakończenie ponownie udaliśmy się na Krupówki w celu zakupu pamiątek i udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

    Nasza wycieczka była bardzo udana. Zwiedziliśmy piękne miejsca. W naszej pamięci zostaną wspaniałe widoki. Cieszył nas bardzo fakt, iż pogoda była dla nas łaskawa.

  • Prelekcja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowych oraz przemocy i agresji wśród uczniów.

    W dniu 17.05.19 r. uczniowie klasy IV wysłuchali prelekcji na temat najważniejszych dla nich przepisów ruchu drogowego, w tym bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, zasad poruszania się chodnikiem i poboczem, roli jaką odgrywają odblaski w bezpieczeństwie pieszego oraz  zasad poruszania się  rowerami. Zostali również zapoznani ze sposobami wystrzegania się niebezpiecznych sytuacji, których inicjatorami mogą być ich rówieśnicy usłyszeli jakie zagrożenia czyhają na nich w Internecie i czym kierować się, by globalna sieć nie stała się przyczyną  kłopotów.

     

     

  • Dzień Ziemi

    Dnia 10 maja 2019 r. odbyły się zajęcia dla dzieci z klas I-II z okazji Dnia Ziemi przeprowadzone przez pracownika Nadleśnictwa w Krasnymstawie panią Aleksandrę Szewczyk we współpracy z nauczycielką przyrody panią Ewą Szewczyk. Tematem zajęć był ,,Dzień lasu". Celem zajęć było pokazanie różnorodności życia w lesie i konieczności ochrony lasów.Uczniowie poznawali mieszkańców lasu, rozpoznawali najpospolitsze gatunki roślin leśnych. Uczyli się jak odpowiednio zachować się w lesie i  jak chronić lasy przed dewastacją. Zajęcia były przeprowadzone w bardzo ciekawy sposób i wzbogacone w wiele pomocy dydaktycznych. Na koniec Pani Ola obdarowała dzieci upominkami. Serdecznie dziękujemy za przeprowadzone zajęcia.

     

     

  • Gminny Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego

    W środę 8 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego którego organizatorem była  Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Izbicy.
    Jakub Bartoń , Mateusz Dubaj oraz Emilia Ferens podjęli trud nauki i recytacji wiersza w języku angielskim. Uczniowie rywalizowali w kategoriach klas IV-VIII.   Emilka recytacją wiersza Kenna Nesbitta " My teacher calls me sweetie cakes" zajęła II miejsce otrzymując dyplom oraz nagrodę.  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. 
     
                                                                         
  • KOLONIE LETNIE 2019!

    Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych organizuje wyjazd na wypoczynek letni w formie kolonii w 2019r. w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.

    Koszt jaki ponoszą rodzice to: 399,00 zł za turnus+ transport 

     

    Kolonie letnie organizowane są dla dzieci i młodzieży w wieku do 16 roku życia – urodzonych

    po 1 stycznia 2003 r., których co najmniej jedno z rodziców /prawnych opiekunów jest ubezpieczone

    w pełnym zakresie w KRUS (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno – rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS.

    Wszystkie dokumenty muszą być oryginalne, najlepiej uzupełnione długopisem niebieskim.

     

    Uczestnicy zobowiązani są dostarczyć:

     

    1. Wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz oświadczenie rodzica/opiekuna o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych – obowiązkowo.

     

    2. Oryginał zaświadczenia z KRUS zgodne z wcześniej opisanymi wymogami.

    Miejsce wypoczynku:

     

    I Ośrodek „Marysieńka” przy ul.Bałtycka 1 , 76-107 Jarosławiec

     

    Terminy:

     

    1) 06.07 – 15.07.2019 r.

    2) 16.07 – 25.07.2019 r.

    3) 26.07 – 04.08.2019 r.

    4) 05.08 – 14.08.2019 r.

    5)15.08-23.08.2019r.

     

    DANE KOORDYNATORA

     

    Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych

    biuro w Krasnymstawie:

    ul. Podwale 6/107, 22-300 Krasnystaw

    tel/fax: (82) 576 14 16 e-mail: mar_gol1@op.pl

    osoba kontaktowa – Mariusz Gołębiowski (tel. 507 751 786 )

     

    Zainteresowanych prosimy o jak najszybszy kontakt, gdyż ilość miejsc jest ograniczona .

    karta_kwalifikacyjna

    Oświadczenie

    Zal._3_oswiadczenie

  • Uroczysty Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    Dnia 25 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Tarnogórze Kolonii odbył się uroczysty apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Jolanty Żabniak i pani Małgorzaty Dudek przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. 

    Uroczystość tą zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna.

                         Akademia uzmysłowiła wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja.

    Konstytucja 3-Maja – to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791, była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej.

    Sytuacja w Polsce nie była pomyślna: W 1772 roku Rosja, Prusy i Austria dokonały I rozbioru Polski, kraj zrujnowany był wojnami i prywatą części obywateli, skarb pusty, a sejm skłócony.

    Nie brakowało, jednak dobrej woli i ofiarności zarówno wśród szlachty jak i mieszczaństwa. Tekst konstytucji przygotowywano w tajemnicy.

    Jej inicjatorami byli między innymi: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Adam Czartoryski, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj.

    Konstytucja 3 -ego Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po Konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą. Wprowadzała ona zmiany zgodne z ideami oświecenia.
                  Rocznicę uchwalenia konstytucji obchodzili polscy patrioci uroczyście już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Wielkim świętem państwowym, rocznica uchwalenia konstytucji była w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tego święta. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu w dniu rocznicy uchwalenia konstytucji – święta narodowego.

     

  • Wojewódzki Konkurs Fotograficzny

    Dnia 20 marca 2019 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego im. Augusta Cieszkowskiego „LEŚNY ALBUM" zorganizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej i Nadleśnictwo Krasnystaw.

    Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział sześcioro uczniów. Z kl. VII: Gabriela Harasim, Oliwia Cieślak i Karolina Rosolińska , z kl. VIII: Jakub Kowalski, Sylwia Rosolińska i Klaudia Turkiewicz. Jury musiało wybrać spośród ponad 100 nadesłanych zdjęć te najlepsze i najciekawsze. Oliwia Cieślak i Jakub Kowalski za swoje prace otrzymali wyróżnienia. Wszystkim młodym fotografom gratulujemy.

  •                          Wesołych, pełnych nadziei i wiary Świąt Wielkiej Nocy,                          spędzonych wśród srebrnych bazi i kochającej rodziny.

     Radosnego, wiosennego nastroju, oraz wesołego Alleluja!

     

     

     

  • Pokaz historyczny

     Wiesz jak wygląda rycerz?                                                                                                                                              A spojrzałeś mu prosto w przyłbicę?

     

    21.03.2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym: ,,Życie i kultura w średniowieczu” zorganizowanym przez grupę rekonstrukcyjną. Przybyły rycerz opowiedział wszystkim o realiach życia w epoce średniowiecza. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia  kolekcji broni, którą stosowano w średniowieczu. Mogli dowiedzieć się czegoś więcej o rycerskim stanie, rzemiośle, zwyczajach, broni, sztuce walki i torturach. Atrakcją stały się dyby, w które zakuci byli chętni uczniowie. Każdy też mógł z bliska obejrzeć zbroję, dotknąć broni i rekwizytów. Występ był bardzo ciekawy i dostarczył wiele pozytywnych emocji. Spotkanie z żywą lekcją historii było bardzo interesujące.

     

     

  • Spotkanie z przedstawicielem fundacji "ZEA"

    W dniu 5 marca 2019 r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole Pana Jarosława Margola ze schroniska dla zwierząt prowadzonego przez fundację „Zea” w Zamościu. Fundacja zajmuje się organizowaniem adopcji dla bezdomnych zwierząt. Pan przyjechał  z psem o imieniu Florencja. Opowiadał o zwierzętach, które przebywają w schronisku. Rozmawialiśmy o charakterach psów i kotów oraz o tym, że wszystkie zwierzęta potrzebują domu, pana, jedzenia i miłości. Mówiliśmy, że pomiędzy psem a kotem jest taka różnica, że pies potrzebuje domu, człowieka, dostępu do pożywienia i miłości, natomiast kotem oczywiście trzeba się opiekować, ale jest on bardziej niezależny.  

    W naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy i koców dla  zwierząt ze schroniska  w Zamościu. Przekazaliśmy  14,5 kg karmy suchej, 6 kg karmy mokrej i 22 koce.  Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na  apel i wzięło udział w naszej akcji . Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim koleżankom, kolegom  i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.  Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu wzbudziliśmy u młodzieży wiele refleksji dotyczących bezdomności zwierząt oraz uwrażliwiliśmy ich na potrzeby bezdomnych psów.

    Organizatorem i koordynatorem akcji jest Pani Małgorzata Dudek.

                                                                                              

                                                                                                            Wolontariuszki z klasy VII

     

  • Dzień Babci i Dziadka

    „Niech nam żyją wszyscy babcie i dziadkowie też”. Te słowa popłynęły z ust dzieciaków w dniu 22 stycznia 2019 roku w naszej szkole w czasie uroczystej akademii, którą zorganizowaliśmy dla babć i dziadków z okazji ich święta. Podczas uroczystości uczniowie z klas I, II i IV prezentowali ciekawy program artystyczny, na który składały się tańce, wierszyki i piosenki oraz śmieszne scenki z życia babć i dziadków. Razem z dziadkami i babciami popłynęli statkiem w muzyczny rejs, który prowadził przez lata dzieciństwa, wiek młodzieńczy i wiek dojrzały naszych gości. W czasie „podróży”  wspominaliśmy tamte lata oraz przypomnieliśmy hity muzyczne tamtych czasów. Rejs zakończył się wspólnym tańcem. Nie obyło się bez tradycyjnego 100 lat oraz najserdeczniejszych życzeń, które złożyły wnuczęta swoim babuniom i dziadziusiom. Każde z wnucząt miało również dla nich przygotowany przez siebie upominek. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem dla wszystkich gości. 

  • Osiągnięcia uczniów SP w Tarnogórze-Kolonii w zawodach sportowych

  • Zapomniane Miejsca Lubelszczyzny

    to konkurs historyczny, którego  głównym celem było kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości własnej tożsamości poprzez upowszechnianie i popularyzację wiedzy na temat lokalnej historii oraz polskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego, propagowanie innowacyjnych metod edukacyjnych oraz zmiana nastawienia do nauki historii.

    Konkurs  ten polegał  na rozwiązaniu 6 zagadek historycznych zawartych w krótkich filmach nagranych przez nastolatków z Akademii Młodzieżowej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Filmy były publikowane na funpage’  Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na Youtube co dwa dni. Pierwszy z nich pojawił się 19 listopada 2018 r. o godz. 20.00., ostatni 29 listopada 2018 r. o godz. 20.00.

    Uczniowie z klasy VII i VIII  przyjęli wyzwanie, oglądali filmy, odpowiadali na pytania, mieli świetną zabawę, byli też bogatsi o nowe doświadczenia- pierwszy raz brali udział w konkursie online.
     

  • Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

    Dnia 23 listopada 2018 roku w naszej szkole miał miejsce Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Jego celem było upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, popularyzacja utworów o treściach patriotycznych , aby ocalić je od zapomnienia. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV- VIII, którzy rywalizowali w kategoriach : soliści  i zespoły z podziałem na klasy IV- VI  i klasy VII- VIII.  Zainteresowanie śpiewem pieśni patriotycznych było bardzo duże, łącznie wystąpiło 29 osób. Każda klasa miała swoich reprezentantów. Uroczystość prowadzili Natalia Knap i Kamil Dubaj- oboje z klasy VI. Najważniejsi byli tutaj oczywiście występujący młodzi artyści i ich prezentacje, ale w scenariuszu konkursu znalazło się miejsce na przybliżenie społeczności szkolnej  podstawowych informacji o wykonywanych utworach. W większości wykonawcy śpiewali piosenki legionowe, ale nie brakowało współczesnych piosenek o treściach patriotycznych.

    Jury w osobach: pani Elżbieta Tokarska- dyrektor szkoły, pani Barbara Karczmarzyk i ks. Rafał Lamorski  przyznało  następujące miejsca wykonawcom:

    Kategoria zespoły kl. IV-VI

    I miejsce – zespół  wokalny ,,Ich czterech” z klasy V w składzie: Wiktor Pawlak, Wiktor Dudek,

    Patryk Cieślak i Paweł Wójcik   

    II miejsce – zespół wokalny uczniów klasy IV w składzie:    Klaudia Zygmunt, Dominika Solan,

    Maja Olech, Martyna Żeliszczak,  Jakub Bartoń, Mateusz Dubaj, Michał Frańczak,

    Adam Wójcik, Kacper Wdowicki

    II miejsce- zespół wokalny dziewcząt z kl. V w składzie: Weronika Nożyńska, Julia Malczewska,

    Julia Kowalczyk, Kamila Korowaj

    III miejsce- zespół wokalny uczennic  z kl. VI w składzie: Oliwia Knap, Amelia Długosz,

    Martyna Kapica

    Kategoria zespoły kl. VII-VIII

    I miejsce- Karolina Rosolińska z kl. VII i Sylwia Rosolińska z kl. VIII

    II miejsce – zespół wokalny uczennic  z kl. VII w składzie: Gabriela Harasim, Oliwia Cieślak,

    Karolina Rosolińska , Oliwia Izydorska, Monika Dubaj     

    Kategoria soliści kl. VII-VIII

                   I miejsce-  Kinga Olech z kl. VIII

                   I miejsce-   Klaudia Turkiewicz z kl. VIII.

    Gratulujemy i dziękujemy wszystkim wykonawcom.

     

     

  • Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

    Dnia 19 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Izbicy odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Nasza szkoła była reprezentowana przez:

     zespół wokalny uczniów klasy IV w składzie: Klaudia Zygmunt, Dominika Solan, Maja Olech, Martyna Żeliszczak, Jakub Bartoń, Mateusz Dubaj, Michał Frańczak,  Adam Wójcik, Kacper Wdowicki,

    Karolinę Rosolińską z kl. VII i Sylwię Rosolińską z kl. VIII, które wystąpiły w duecie oraz solistki: Kingę Olech z kl. VIII i Klaudię Turkiewicz z kl. VIII.  Wszyscy nasi uczniowie pięknie się zaprezentowali, a Kinga Olech uzyskała tytuł laureata. Gratulujemy.

  • Wycieczka do Zamościa

    W dniu 12.12.2018 roku  nasi uczniowie udali się na wycieczkę do Zamościa.  Ten zimny, grudniowy dzień był pełen niezapomnianych wrażeń. W dobry nastrój wprowadził wszystkich  film pt. ,,Grinch", a po seansie dzieci udały  się do Zamojskiej Manufaktury Słodyczy ,,Tęcza”, gdzie uczestniczyły w pokazach produkcji cukierków. Obserwowały cały proces produkcji: od momentu wylania karmelu na granitowy blat i dodania aromatów, barwników poprzez jego wyrabianie, formowanie, modelowanie aż do wyrobu finalnego w postaci cukierków i lizaków.  Uczestnicy wycieczki mieli okazję własnoręcznie zrobić swojego lizaka.  Wyjazd był wspaniałą okazją do przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia, głównie poprzez film o tematyce świątecznej, jak również lekcję, podczas której można było dowiedzieć się, jak powstają cukierki i lizaki. 

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Tarnogórze-Kolonii
    Tarnogóra-Kolonia 72
    22-375 Izbica
  • 84 618 30 85

Galeria zdjęć