Warunki przyznawania stypendium szkolnego

WARUNKI PRZYZNAWANIA STYPENDIUM SZKOLNEGO

NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Stypendium przeznaczone jest dla uczniów, których kryterium dochodowe w rodzinie
nie przekracza  514 zł. netto na osobę
.

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego wraz z dokumentami należy złożyć w terminie do dnia 15 września 2020 roku w szkole do której uczęszcza uczeń lub w Samorządowym Ośrodku Oświaty w Izbicy ul. Gminna 4

Do wniosku winny być dołączone dokumenty potwierdzające wysokość dochodów  członków rodziny ucznia oraz inne zaświadczenia, których potrzeba wynika z treści wniosku.
    Dochody winny być wykazane za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku, czyli:
- jeżeli wniosek jest składany w terminie wrześniowym, to zarobki muszą być wykazane za miesiąc sierpień.

Kwota dochodu z 1 ha przeliczeniowego - 288,00 zł.

Świadczenie wychowawcze „500 +” nie będzie wliczane do dochodu rodziny przy ustalaniu prawa do stypendiów szkolnych.

Uwaga: faktury, rachunki i oświadczenia potwierdzające zakupy powinny mieć datę od 1 września 2020 r .

Lista wydatków, które można ponieść w ramach stypendium szkolnego:

- zakup podręczników, lektur, encyklopedii, słowników, atlasów

- zakup komputera, oprogramowania oraz urządzeń do komputera ( np. monitor, drukarka, skaner, urządzenie wielofunkcyjne, pendrive, router, głośniki do celów edukacyjnych)

- zakup tuszy do drukarek, multimedialnych programów edukacyjnych

- opłata za udział w wycieczkach szkolnych, wyjściach/wyjazdach do kina, teatru lub innych imprezach edukacyjnych organizowanych przez szkołę

- zakup plecaka, tornistra, torby szkolnej

- zakup obuwia sportowego na zajęcia wychowania fizycznego ( koszulki i spodenki nie więcej niż 3 komplety na cały rok szkolny)

- zakup dresów lub bluzy i spodni sportowych ( nie więcej niż 2 komplety na cały rok szkolny)

- koszt przejazdu do szkoły na podstawie imiennych biletów miesięcznych

- opłata za mieszkanie w internacie oraz za bursę szkolną - opłata za udział w zajęciach nauki języków obcych, dodatkowych zajęciach wyrównawczych w szkole i po za szkołą, zajęciach logopedycznych lub innych zajęciach edukacyjnych.