Strona główna

Nawigacja

  • Dzień Edukacji Narodowej

    13 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
    Na apelu zgromadzili się wszyscy nauczyciele, pracownicy obsługi, panie z biblioteki oraz odświętnie ubrani uczniowie. Uroczystość rozpoczęła się od obejrzenia prezentacji multimedialnej upamiętniającej 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna, pod hasłem:. „Chylimy głowy w podzięce za Wasz trud i serce”. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Niespodzianką podczas akademii było odśpiewanie gromkiego „Sto lat” przez wszystkich uczniów oraz wręczenie pięknych kwiatów. Na zakończenie akademii głoś zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Tokarska , która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas.

  • BEZPŁATNA ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

  • Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy szkolnej

  • Sprzątanie świata

    W bieżącym roku przypadał 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły włączyli się w tą akcję ekologiczną. Głównym jej celem było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała także na celu uświadomienie uczniom, że rozwiązaniem problemu zanieczyszczania naszej planety nie jest coroczna zbiórka śnieci, lecz zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja śmieci i umiejętne gospodarowanie odpadami. Uczniowie z satysfakcją zauważyli, że każdego roku, w naszej miejscowości jest coraz mniej śmieci.

  • "Powstanie styczniowe"- pokaz historyczny

    Dnia 26.09.2023 r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała zebranym uczniom pokaz historyczny po tytułem "Powstanie styczniowe". Rekonstruktorzy przybliżyli zgromadzonym ten największy w XIX w. polski zryw narodowy, przypominając o przypadającej w tym roku 160. rocznicy jego wybuchu. Dzieci miały okazję jeszcze raz usłyszeć o rozbiorach Rzeczypospolitej i dążeniach Polaków do niepodległości. Opowieści o bohaterskiej walce o wolność, honor i ojczyznę towarzyszyła prezentacja kolekcji strojów oraz broni białej i palnej używanej podczas powstań. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w spektaklu: wcielali się w role kosynierów i zesłańców na Sybir, walczyli na szable i kosy, ćwiczyli musztrę i strzelali z muszkietów. Była to bardzo ciekawa lekcja historii dla wszystkich.

  • Koncert profilaktyczny „POWIEDZ NIE!”

    We wtorek 19 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie profilaktycznym „POWIEDZ NIE!” Wiesława „Blachy” Błażkiewicza. W trakcie spotkania muzyk opowiedział o własnych przeżyciach z okresu walki z nałogami. Mówił o tym, jak nałóg niszczy to, co dla człowieka najcenniejsze: rodzinę, pracę, przyjaźń, miłość, zdrowie. Pan Wiesław zaznaczył, że nałogi nie są dla człowieka wyrokiem śmierci. On sam wyszedł z uzależnienia i pokonał ciężką chorobę. Dziś uczy innych, jak ważne w życiu są emocje okazywane innym. Artysta swoje emocje ukazuje poprzez muzykę – to ona sprawiła, że stał się innym człowiekiem. Na przykładzie historii wielkich muzyków rockowych, którzy zmarli wskutek nałogu, artysta uświadomił młodzieży jak bardzo zgubnym nałogiem dla człowieka jest picie alkoholu, palenie papierosów oraz sięganie po narkotyki i dopalacze. Muzyk zwrócił się do młodzieży z przesłaniem, aby mądrze rozwijali swoje talenty, nie popadali w uzależnienia oraz nie eksperymentowali ze swoim życiem i zdrowiem. Spotkanie  z charyzmatycznym artystą to wspaniała lekcja profilaktyczna.

  • Narodowe Czytanie w naszej szkole

    W tym roku 9 września odbyła się 12. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali powieść Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem”.                                                                                               

    Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, społeczność naszej szkoły wzięła aktywny udział w tym wydarzeniu. Uczniowie wysłuchali tekstu listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji oraz obejrzeli krótki film, w którym Para Prezydencka zachęcała do wzięcia udziału w akcji. Nauczyciele dokonali krótkiego wprowadzenia w klimat epoki końca XIX wieku oraz omówili kwestie poruszane w powieści. Następnie uczniowie i nauczyciele czytali dzieło Elizy Orzeszkowej, na koniec uczestnicy wydarzenia obejrzeli wybrane fragmenty ekranizacji filmowej.
     

  • Dziś rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024.

    Pełni powakacyjnych wrażeń, wypoczęci,ruszamy w podróż do świata wiedzy. Przed nami edukacyjne wyzwania, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów i satysfakcji ze zdobywania
    nowej wiedzy i umiejętności. Nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości w pracy, a rodzicom wiele radości z osiągnięć dzieci.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

    Dowóz uczniów do szkoły o godzinę później niż w dni nauki szkolnej,( Dworzyska-  ok. godz. 8.05) odwóz o godz. 10.00.

     

    Zapraszamy wszystkich uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 dnia 4 września 2023 r.

     

    Prosimy przygotować uczniów na odbiór podręczników.

  • Zakończenie roku szkolnego

  • Półkolonie

  • SUKCES NASZYCH ÓSMOKLASISTÓW!

    W tym roku odbyła się XVII edycja  Powiatowego Konkursu Historycznego „ Ocalmy naszą przeszłość”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej  i Miejska Biblioteka Publiczna. Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań historią regionalną uczniów szkół powiatu krasnostawskiego. W konkursie udział wzięło ponad 150 uczniów ze  szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu krasnostawskiego. Przebiegał  on w kilku kategoriach: prace pisemne, prezentacje multimedialne oraz prace plastyczne.

    Uroczystość podsumowania i wręczeniu nagród, odbyła się 2 czerwca 2023 r. w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie.

    Prace konkursowe oceniało jury w składzie: prof. Jacek Kulbaka, prof. Mariusz Korzeniowski, dr Daniel Piekaruś,  natomiast w kategorii plastycznej  jury pracowało w składzie: Joanna Kawęcka, Teresa Stasiak, Maja Toczona-Wal.

     

    Nasi uczniowie w  kategorii szkół podstawowych  - prace pisemne zajęli następujące miejsca:

    Mateusz Dubaj II NAGRODA

    Wojciech Kowalczyk II NAGRODA

    W kategorii szkół podstawowych - prace multimedialne:

    Jakub Bartoń III NAGRODA

    Nauczycielem prowadzącym uczniów była Małgorzata Dudek.

  • Dzień Dziecka

  • Warsztaty edukacyjne

    W bieżącym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Pierwszym etapem tej współpracy było włączenie się naszej szkoły w obchody powstania w getcie warszawskim w ramach organizowanej przez nich Akcji społeczno-edukacyjnej ,,Żonkile”.

    Kolejną odsłoną naszych wspólnych działań było zorganizowanie warsztatów edukacyjnych dla klas: V,VI,VIII , których celem było poznanie kultury i historii polskich Żydów.   Warsztaty miały formę gry narracyjnej z wykorzystaniem mini kolekcji muzealnej , poprzedzonej krótkim wykładem na temat Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a zakończonej również bardzo ciekawymi informacjami na temat pozostałości kultury żydowskiej, z którymi uczniowie mogą się spotkać w najbliższej okolicy.

    Podczas zajęć zaprezentowane zostały fragmenty materiałów audiowizualnych zarówno dokumentalnych jak i fabularnych.  Uczniowie w czasie warsztatów wykonywali różne zadania: odszukiwali, wybierali, poznawali zdjęcia archiwalne, repliki obiektów muzealnych i inne przedmioty związane z kulturą żydowską.

    Zajęcia prowadzone były przez Panią Anitę Borkowską- edukatorkę z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

  • Wyjazd edukacyjny do Zamościa

    8 maja, dla 20 uczniów klas IV – VI odbył się edukacyjny wyjazd do Zamościa. Celem wyjazdu była realizacja podstawy programowej w innym miejscu niż szkoła. 

    W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych utrwalających przepisy ruchu drogowego i  wspólnie rozwiązywali próbny test na kartę rowerową. Odbyły się również praktyczne zajęcia w mini miasteczku rowerowym, gdzie uczniowie połączyli teorię z praktyką. Uczestniczyli w zajęciach z edukacji komunikacyjnej, praktycznie sprawdzili swoje umiejętności na placu, który składał się z 28 znaków drogowych pionowych i poziomych oraz  różnego typy skrzyżowań. Całość zajęć koordynował  funkcjonariusz policji, który w trakcie jazdy udzielał uczniom wskazówek. W związku ze zmianami w podstawie programowej z techniki uczniowie dodatkowo zostali zapoznani z przepisami regulującymi poruszanie się hulajnogami elektrycznymi. Dla uczniów klasy V i VI było to powtórzenie i przypomnienie, natomiast dla uczniów klasy IV - przygotowanie do egzaminu na kartę rowerową.

    Następnie uczniowie zwiedzili zamojski ogród zoologiczny, gdzie zapoznali się z bioróżnorodnością otaczającego nas świata. Mieli możliwość zobaczyć zwierzęta z różnych środowisk, stref klimatycznych oraz poszerzyć swoją wiedzę na ich temat.

  • Zawody wędkarskie

  • Projekt Pho3nix Active School

    Nasza szkoła wzięła udział w projekcie Pho3nix Active School promującym aktywność fizyczną wśród młodzieży. Przygotowaliśmy film pokazujący sportowy charakter szkoły oraz wzięliśmy udział w ogólnopolskim biciu rekordu Pho3nixa. Za aktywny udział w programie otrzymaliśmy 14 koszulek sportowych i 6 koszulek znaczników.

  • I Międzygminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej Zbigniewa Dmitrocy

    I Międzygminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej Zbigniewa Dmitrocy za nami.

    W środę 26 kwietnia na scenie Ośrodka Kultury Samorządowej w Żółkiewce wystąpiło ponad stu recytatorów.

    Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, kl.1-3, kl.4-6

    Szkołę Podstawową w Tarnogórze-Kolonii godnie reprezentowali uczniowie klasy I :       Lena Turkiewicz, Klaudiusz Bartoń, Filip Hałas i Dawid Pawlak.

    Filip Hałas zajął III miejsce w kategorii klas I-III.

    Organizatorowi - Ośrodkowi Kultury Samorządowej w Żółkiewce dziękujemy za gościnę                  a laureatom serdecznie gratulujemy!

  • Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole

    Z okazji Dnia Ziemi w ciągu całego tygodnia odbywały się lekcje i wydarzenia mające na celu przypomnienie potrzeby dbania o naszą planetę oraz utrwaleniu  właściwych postaw proekologicznych.

    Wydarzenia  :

    • przygotowanie tablicy informacyjnej na korytarzu,
    • ozdobienie drzwi do klas dekoracjami w tematyce ekologicznej,
    • rozwiązywanie quizów multimedialnych,
    • oglądanie ,,cudów natury’’ na okularach VR,

    lekcje wychowawcze według scenariuszy Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

    W dniu 5 kwietnia 2023 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Izbica odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pn. "Młodzież Zapobiega Pożarom".

    Do etapu gminnego przystąpili najlepsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tarnogórze-Kolonii oraz Szkoły Podstawowej w Wirkowicach.

    I grupa wiekowa – klasy  I-IV

    Julia Turkiewicz – II miejsce

    II grupa wiekowa - klasy V-VIII

     Mateusz Dubaj – I miejsce

    Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych grupach awansowali do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatowym.

     

    21 kwietnia br. w KP PSP w Krasnymstawie odbyły się eliminacje  do 45. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do eliminacji powiatowych przystąpiło 23 uczniów z 20 szkół. Eliminacje przeprowadzono w 3 grupach wiekowych. Celem Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest odpowiednie kształtowanie świadomości młodzieży na płaszczyźnie bezpieczeństwa pożarowego. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu uczniowie systematyzują wiedzę dotyczącą tematyki organizacji ochrony przeciwpożarowej. W eliminacjach powiatowych uczeń naszej szkoły  Mateusz Dubaj zajął IV miejsce w drugiej grupie wiekowej.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Tarnogórze-Kolonii
    Tarnogóra-Kolonia 72
    22-375 Izbica
  • 84 618 30 85

Galeria zdjęć