Strona główna

Nawigacja

  • Spotkanie z podróżnikiem

  • Wyjazd edukacyjny do Zamościa

    Dnia 05.12.2023 r. uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunkami w ramach mikołajek wybrali się na wycieczkę do kina i sali zabaw w Zamościu. Dzieci miały okazję obejrzeć komedię animowaną pt. „Trole III”. Film bardzo się wszystkim podobał. Po seansie wszyscy udali się do sali zabaw „Lililand”. Tam czekało wiele ciekawych atrakcji takich jak: zjeżdżalnie, tory przeszkód, boisko sportowe, basen z kulkami. Uczniowie mieli także okazję przebierać się w różne stroje oraz pośpiewać karaoke. Kolejną atrakcją sali zabaw była okazja do wykonania swojej własnej słodkiej babeczki, które dzieci mogły zabrać ze sobą .

    Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną dzieci, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy.

  • Dzień Języków Obcych

    Dnia 27.11.2023 r.  w naszej szkole odbył się  Dzień Języków Obcych. Uczniowie w trakcie  apelu wyjaśniali, dlaczego warto uczyć się języków obcych, przedstawiali ciekawostki i zwyczaje innych krajów. Celem wydarzenia było poszerzenie wartości wynikających ze znajomości języków, wzbudzenie ciekawości oraz zwiększenie motywacji do nauki. Jako że języki przydają nam się nie tylko do nauki w szkole, ale również w podróżach, na apelu przedstawione zostały scenki, które uświadomiły uczniom, dlaczego warto się uczyć języków obcych . Na przerwach dzieci mogły zapoznać się z muzyką z różnych krajów świetnie się przy tym bawiąc.

    „Znając języki  wszędzie czujesz się jak u siebie w domu”.

  • Dzień Pluszowego Misia

    Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
    Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
    Święto pluszowego misia zostało ustanowione w roku 2002, w setną rocznicę powstania pierwszego pluszowego niedźwiadka. W naszej szkole  dzieci z klas  I – III  również obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość zaczęła się od przywitania wszystkich dzieci i ich misiów. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat historii tego święta.  Dużo uśmiechu i radości sprawiały dzieciom wspólne zabawy ruchowe i rozwiązywanie quizów o tematyce misiowej. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Ten dzień w szkole był  pełen  uśmiechu i radości.
  • Dzień Życzliwości

       

     

    21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Ustanowiony został w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day, jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących, aby rozwiązywali problemy w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Główną ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju. Idea tego dnia jest do dziś niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy. Obecnie Światowy Dzień Życzliwości jest obchodzony w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar – mniej polityczny, a bardziej społeczny.     

        Nasza szkoła 21 listopada celebruje ten dzień, wykorzystując go do uświadamiania całej społeczności szkolnej, jak ważna jest życzliwość na co dzień, a nie tylko od święta. I nie chodzi tutaj o spektakularne czyny, ale małe gesty, które czynią świat lepszym. Życzliwość kryje się w drobiazgach dnia codziennego. Nie kosztuje nas właściwie nic, a może zdziałać cuda. Zwykły uśmiech, ciepłe słowo czy miły gest potrafią zmienić komuś dzień. Pamiętajmy także, że dobro zawsze do nas wraca, a dzięki uprzejmości, sami stajemy się szczęśliwsi. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy.

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    20 listopada to wyjątkowy dzień –Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka i rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich skierowana jest na dzieci i ich prawa. W naszej szkole również obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, zapoznali się z obowiązującymi przepisami  dotyczącymi praw najmłodszych obywateli. Dowiedzieli się  także , do kogo mogą zwracać się o pomoc w trudnej sytuacji, jak nazywa się Rzecznik Praw Dziecka i jaka jest rola Rzecznika Praw Ucznia w naszej szkole. Najmłodsi poznawali swoje prawa w oparciu o wiersze, piosenki i piktogramy.

  • Święto Niepodległości i Pasowanie na Ucznia

    9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole podwójną uroczystość.                                                               Podczas jej trwania uczciliśmy Święto Niepodległości i przyjęliśmy w nasze szeregi tegorocznych pierwszoklasistów.                                                                                                                             

    Święto Niepodległości to najważniejsze narodowe święto dla każdego Polaka. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy. Młodzi artyści słowem i pieśnią wyrazili przywiązanie do Tej, co nie zginęła, oddali hołd Tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów oraz piosenki  wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój.

    Obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostały połączone z ważną dla szkolnej społeczności uroczystością - ślubowaniem uczniów klasy pierwszej. W obecności Burmistrza Miasta i Gminy Izbica Pana Jerzego Lewczuka, rodziców oraz grona pedagogicznego i swoich starszych kolegów uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Tokarska. W ten sposób oficjalnie dołączyli do grona szkolnej społeczności. Ślubowanie przebiegło w miłej atmosferze. Starsi uczniowie  przeprowadzili młodszych kolegów przez kolejne etapy uroczystości. Nasi pierwszoklasiści zaprezentowali niemałe umiejętności: były piosenki, wiersze, a także układ taneczny, stanowiący ukoronowanie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Pierwszoklasiści obiecali, że będą się pilnie uczyć, a swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Dumni i  zadowoleni uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy, upominki, życzenia i gratulacje.

  • Wspólne śpiewanie hymnu!

    Już po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji ,,Szkoła do hymnu’’. W piątek, 10 listopada o
    godz. 11.11 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uroczyście odśpiewali cztery zwrotki
    ,,Mazurka Dąbrowskiego". Godzina nie jest przypadkowa, to nawiązanie do daty Święta
    Niepodległości.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    13 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
    Na apelu zgromadzili się wszyscy nauczyciele, pracownicy obsługi, panie z biblioteki oraz odświętnie ubrani uczniowie. Uroczystość rozpoczęła się od obejrzenia prezentacji multimedialnej upamiętniającej 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna, pod hasłem:. „Chylimy głowy w podzięce za Wasz trud i serce”. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Niespodzianką podczas akademii było odśpiewanie gromkiego „Sto lat” przez wszystkich uczniów oraz wręczenie pięknych kwiatów. Na zakończenie akademii głoś zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Tokarska , która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas.

  • BEZPŁATNA ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

  • Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy szkolnej

  • Sprzątanie świata

    W bieżącym roku przypadał 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły włączyli się w tą akcję ekologiczną. Głównym jej celem było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała także na celu uświadomienie uczniom, że rozwiązaniem problemu zanieczyszczania naszej planety nie jest coroczna zbiórka śnieci, lecz zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja śmieci i umiejętne gospodarowanie odpadami. Uczniowie z satysfakcją zauważyli, że każdego roku, w naszej miejscowości jest coraz mniej śmieci.

  • "Powstanie styczniowe"- pokaz historyczny

    Dnia 26.09.2023 r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała zebranym uczniom pokaz historyczny po tytułem "Powstanie styczniowe". Rekonstruktorzy przybliżyli zgromadzonym ten największy w XIX w. polski zryw narodowy, przypominając o przypadającej w tym roku 160. rocznicy jego wybuchu. Dzieci miały okazję jeszcze raz usłyszeć o rozbiorach Rzeczypospolitej i dążeniach Polaków do niepodległości. Opowieści o bohaterskiej walce o wolność, honor i ojczyznę towarzyszyła prezentacja kolekcji strojów oraz broni białej i palnej używanej podczas powstań. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w spektaklu: wcielali się w role kosynierów i zesłańców na Sybir, walczyli na szable i kosy, ćwiczyli musztrę i strzelali z muszkietów. Była to bardzo ciekawa lekcja historii dla wszystkich.

  • Koncert profilaktyczny „POWIEDZ NIE!”

    We wtorek 19 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie profilaktycznym „POWIEDZ NIE!” Wiesława „Blachy” Błażkiewicza. W trakcie spotkania muzyk opowiedział o własnych przeżyciach z okresu walki z nałogami. Mówił o tym, jak nałóg niszczy to, co dla człowieka najcenniejsze: rodzinę, pracę, przyjaźń, miłość, zdrowie. Pan Wiesław zaznaczył, że nałogi nie są dla człowieka wyrokiem śmierci. On sam wyszedł z uzależnienia i pokonał ciężką chorobę. Dziś uczy innych, jak ważne w życiu są emocje okazywane innym. Artysta swoje emocje ukazuje poprzez muzykę – to ona sprawiła, że stał się innym człowiekiem. Na przykładzie historii wielkich muzyków rockowych, którzy zmarli wskutek nałogu, artysta uświadomił młodzieży jak bardzo zgubnym nałogiem dla człowieka jest picie alkoholu, palenie papierosów oraz sięganie po narkotyki i dopalacze. Muzyk zwrócił się do młodzieży z przesłaniem, aby mądrze rozwijali swoje talenty, nie popadali w uzależnienia oraz nie eksperymentowali ze swoim życiem i zdrowiem. Spotkanie  z charyzmatycznym artystą to wspaniała lekcja profilaktyczna.

  • Narodowe Czytanie w naszej szkole

    W tym roku 9 września odbyła się 12. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali powieść Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem”.                                                                                               

    Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, społeczność naszej szkoły wzięła aktywny udział w tym wydarzeniu. Uczniowie wysłuchali tekstu listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji oraz obejrzeli krótki film, w którym Para Prezydencka zachęcała do wzięcia udziału w akcji. Nauczyciele dokonali krótkiego wprowadzenia w klimat epoki końca XIX wieku oraz omówili kwestie poruszane w powieści. Następnie uczniowie i nauczyciele czytali dzieło Elizy Orzeszkowej, na koniec uczestnicy wydarzenia obejrzeli wybrane fragmenty ekranizacji filmowej.
     

  • Dziś rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024.

    Pełni powakacyjnych wrażeń, wypoczęci,ruszamy w podróż do świata wiedzy. Przed nami edukacyjne wyzwania, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów i satysfakcji ze zdobywania
    nowej wiedzy i umiejętności. Nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości w pracy, a rodzicom wiele radości z osiągnięć dzieci.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

    Dowóz uczniów do szkoły o godzinę później niż w dni nauki szkolnej,( Dworzyska-  ok. godz. 8.05) odwóz o godz. 10.00.

     

    Zapraszamy wszystkich uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 dnia 4 września 2023 r.

     

    Prosimy przygotować uczniów na odbiór podręczników.

  • Zakończenie roku szkolnego

  • Półkolonie

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Tarnogórze-Kolonii
    Tarnogóra-Kolonia 72
    22-375 Izbica
  • 84 618 30 85

Galeria zdjęć